دکتر احسان آریانیان

شما اینجا هستید

جلسه سیزدهم فروم کلان داده ها با موضوع ابعاد فنی فناوری بلاکچین و امنیت بلاکچین

امروزه بلاکچین و قراردادهای هوشمند به عنوان یک فناوری در توسعه نسل جدید فناوری های محاسباتی از جمله رایانش ابری مطرح است. شناخت ابعاد فنی این فناوری در جهت استفاده موثر از آن در توسعه زیرساخت ها و سکوهای محاسباتی بسیار حائز اهمیت است.
موضوع بخش اول رویداد مروری بر ابعاد فنی فناوری بلاکچین است که پس از آن به بررسی ساختار داده UTXO به عنوان یکی از اجزای مهم کارکردی این فناوری خواهیم پرداخت.

ارائه مهمترین دستاورد‌های پروژه رگولاتوری کلان داده‌ها ( Big Data )

امروزه، نقش و اهمیت"داده­‌ها"، به عنوان منبعی ارزشمندتر از نفت در جهان، سرمایه ملی و یک عامل کلیدی برای ارتقای مزیت رقابتی و رشد کسب‌ و کار‌های مختلف، بر کسی پوشیده نیست. در همین راستا، توسعه فناوری"کلان‌داده‌ها"، می­تواند با تأثیرگذاری بر شئون مختلف اجتماعی و اقتصادی، به عنوان بستری جهت ارتقای نوآوری‌ و موتور محرك اشتغالزایی و حرکت كشور در مسیر پیشرفت و توسعه باشد.

ارائه مهمترین نوآوری‌ها و دستاورد‌های نمایشگاه CEBIT2018 كشور آلمان

در راستای تحقق رسالت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستیابی به هدف كمی رصد، پژوهش و انتقال دانش فنی، حضور پژوهشگران پژوهشگاه در نمایشگاه CEBIT به عنوان بزرگترین رویداد دنیا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار حائز اهمیت می­باشد. در همین راستا، مدیران و كارشناسان مرتبط هر ساله جهت بازدید از نمایشگاه CEBIT به عنوان بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات و ارتباطات جهان اقدام می­نمایند.