بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تلکام 2014 گشایش یافت

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛
پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تلکام 2014 گشایش یافت
پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی ( تلکام 2014 ) با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات , دکتر رحمانی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و مسئولان ICT کشورگشایش یافت.

در مراسم افتتاح این نمایشگاه دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : هدف از برگزاری این نمایشگاه رونق دهی به تولیدات داخلی است .

وی افزود : ما در کمتر بخشی از تکنولوژی با چنین سرعت تحولی بسیار کوتاه مواجهیم از همین رو نیازمندیم از همه امکانات استفاده کنیم و با تکنولوژی دنیا پیش رویم .

دکتر واعظی تاکید کرد : قطعا کشوری مثل ایران که مردمی پویا دارد و همواره دنبال نوآوری است نمی تواند شکاف تکنولوژی را بپذیرد.

دکتر واعظی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سیاستهای اقتصاد مقاومتی را ابلاغ و درماه گذشته نیز سیاستهای علم و فناوری را اعلام کردند توضیح داد این سیاستها دستمایه عملکرد امروز ما است که به این ترتیب می بایست به عنوان سیاستهای اصولی و بالادستی در عمل پیاده شود .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد : ما نیاز به تعامل بسیار نزدیک بین دولت و بخش خصوصی داریم و بدون این تعامل نمی توانیم در اجرای سیاستهای مقاومتی موفق باشیم .

وی افزود : ما بطور جدی بدنبال این هستیم که وارد تصدی گری نشویم و آن را برای ICT کشور مضرمی دانیم و معتقدیم این بخش در کشور آنقدر بزرگ و پویا است که تنها نیازمند سیاست گذاری , مقررات گذاری و نظارت ماست .

دکتر واعظی افزود :  ما تنها وارد اجرای پروژه هایی می شویم که یا جنبه امنیتی دارد و یا اجرای آن برای بخش خصوصی اقتصادی نباشد .

وی توضیح داد : دولت به دنبال این است که امور اقتصادی را به بخش خصوصی واگذار کند و مجلس نیز از این موضوع حمایت می کند و خوشبختانه کمیسیون صنایع مجلس نیز دید حمایتی به این موضوع دارد .

وی با اشاره به این نکته که تولید کنندگان و پژوهشگران و دانشگاهیان باید خودشان را برای تحول آماده کنند افزود : برای اینکه گامهای سریعتری برداریم باید از تولیدات و توانایی های خودمان استفاده کنیم و اگر بخواهیم کشور توسعه یابد باید علاوه بر استفاده از تولیدات داخلی از بازارهایی نیز که به روی ما باز است صادرات داشته باشیم.

گفتنی است نمایشگاه ایران تلکام 2014 با حضور 210 شرکت و واحد تولیدی داخلی و 68 شرکت خارجی از 15 کشور از 14 تا 17 مهرماه جاری در فضایی بالغ بر 30 هزار متر مربع آخرین دستاوردهای مخابراتی، ارتباطی و فناوری اطلاعات را به نمایش می گذارد.

در این نمایشگاه شرکت های فعال در حوزه مخابرات و اطلاع رسانی آخرین تجهیزات در زمینه آنتن، کابل های مخابراتی، تجهیزات ارتباطات ماهواره ای، تجهیزات سنجش و اندازه گیری، سوئیچ و تکنولوژی های جدید مخابراتی را عرضه کرده اند.

مراسم افتتاح این نمایشگاه با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات، معاون وزیر صنعت، نمایندگان کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اسلامی و روسای اتحادیه ها و انجمن های مرتبط با صنعت مخابرات برگزار شد.