بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

سیاست گذاری پژوهشی به سمت اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی در دستور کار است

رئیس هفتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات:
سیاست گذاری پژوهشی به سمت اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی در دستور کار است
رئیس هفتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات (IST2014)، گفت: اگر در کشور سرمایه‌گذاری هدفمند انجام دهیم و بسترهای مناسب برای مشارکت عموم جوانان فرهیخته و فارغ التحصیلان کشور را فراهم کنیم، نتایج خوبی را در حوزه‌ی توسعه‌ی فناوری و ایجاد اشتغال در کشور به دست خو

دکتر  "محمد  خوانساری" رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات که در مراسم افتتاح هفتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات سخن می‎گفت، با ذکر تاریخچه‎ای از پژوهشگاه گفت: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحققات مخابرات ایران) با بیش از 40 سال سابقه در حوزه‌‌‎‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات، در بخش تحقیقات بنیادی راهبردی و سیاست گذاری در پاسخ به نیازهای کشور، همچنین در گسترش مرزهای دانش بشری در حوزه‌ی ICT فعالیت مستمر داشته است.

وی ادامه داد: در  حال  حاضر این پژوهشگاه دارای بیش از 250 پژوهشگر ثابت و استخدامی است که 65 نفر از این عزیزان از اعضای محترم هیات علمی دانشگاه‌ها هستند.

در حال حاضر با توجه به پروژه‌ها و در حوزه‌ی کاربردی و بنیادی تا 250 نفر دیگر از پژوهشگران برجسته در قالب فعالیت‌های مختلف و در جهت رفع نیازهای کشور در این پژوهشگاه فعالیت دارند.

او تصریح کرد: هم اکنون از مهمترین ماموریت‌های این پژوهشگاه می‌توان به برنامه‌ها و سیاست گذاری پژوهشی به سمت اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.

در همین راستا تبادل و تعامل با مراکز علمی و دانشگاه‌ها را در دستور کار داریم. 

خوانساری در ادامه گفت: پاسخگویی به نیازهای پژوهشی وزارت ارتباطات از دیگر وظایف این پژوهشگاه است که برای رسیدن به این هدف بسترسازی لازم برای استفاده از  جذب نخبگان در قالب هیات علمی و پژوهشگران در داخل و خارج از کشور را در برنامه کاری قرار داده‌ایم. از این رو  رصد فناوری‌های نوین مانند 5G، رایانش ابری و اینترنت اشیاء از مهمترین عناوین برنامه‌های پژوهشی و بومی‌سازی پژوهشگاه است.

وی تصریح کرد: اگر در کشور سرمایه‌گذاری هدفمند انجام دهیم و بسترهای مناسب برای مشارکت عموم جوانان فرهیخته و فارغ التحصیلان کشور را فراهم کنیم، نتایج خوبی را در حوزه‌ی توسعه‌ی فناوری و ایجاد اشتغال در کشور به دست خواهیم آورد.

رئیس هفتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات (IST2014) گفت: در همین راستا به راه‌اندازی این سمپوزیوم و دبیرخانه‌ی دائمی آن اقدام کردیم که هر دو سال این رویداد مهم علمی برگزار شود و نخبگان علمی از داخل و خارج کشور در  آن حضور فعال داشته باشند.