بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

جایزه سالانه زنان در مهندسی (WIE) بخش ایران IEEE كسب شد

توسط یکی از پژوهشگران پژوهشگاه؛
جایزه سالانه زنان در مهندسی (WIE) بخش ایران IEEE كسب شد
جايزه سالانه زنان در مهندسي بخش ايرانIEEE توسط پژوهشگر پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات كسب شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات،‌ در مراسمی درحاشیه  بیست و  ششمین کنفرانس مهندسی برق ایران که دردانشگاه صنعتی امام سجاد(ع) برگزارشد، دکتر سعیده پارسایی فرد موفق به دریافت جایزه سالانه زنان در مهندسی بخش ايران  IEEE  گرديد.

بنا بر اين گزارش، اين جايزه به طور سالانه و بر اساس مقالات چاپ شده در IEEE، كتابهاي چاپ شده در انتشارات معتبر و فعاليتهاي علمي و مهندسي اعضاي انجمن به اشخاص تعلق مي گيرد.

اين گزارش حاكي است، جایزه زنان در مهندسی (WIE) جایزه ای برای ایجاد انگیزه و تقدیر از زنان تلاش گر و خلاق و کارآفرین درعرصه های مختلف فعالیتIEEE در کشور است که هر سال به یکی از زنان مهندس که مشارکت و سهم عمده ای دراین راستا ( از طریق پژوهش، آموزش و فعالیت های اجرایی و صنعتی) داشته اند تعلق می گیرد.

اهداف کلی آن ارتقای فعالیت ها در راستای اهداف کمیته WIE, تشویق، ترغیب و تقدیر از زنان تلاش گر و تاثیرگذار و ارتقای جایگاه IEEE و WIE در ایران است.

انجمن جهانی IEEE بزرگ ترین انجمن حرفه ای در حوزه برق و کامپیوتر درسطح جهان است که بیش از ۴۰۰ هزار عضو در ۱۶۰ کشور جهان دارد. این موسسه حدود 30 درصد از کل تولیدات علمی جهان در زمینه برق و کامپیوتر را منتشر می کند و شمار مجلات آن به عدد ۱۰۰ می رسد. یکی از کارهای مهم این موسسه در دنیا استانداردسازی است. شاخه ایران IEEE با قدمت بیش از ۴۰ سال مشغول فعالیت است.

 گفتنی است یکی از فعالیت های سالانه این انجمن، شناسایی و تقدیر از فعالان این حوزه در سطح کشور است که در مراسمی در حاشیه کنفرانس مهندسی برق ایران از این فرهیختگان تقدیر مي نمايد.