بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

NoCloud: Experimenting Network Disconnection by Design

زمان برگزاری: 06/21/1396 - 10:00 الی 12:00
نوع: کارگاه آموزشی
زبان: فارسی
سازمان ارائه دهنده: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارائه دهنده: دکتر رضا رواسی زاده
تلفن تماس:
مکان: آمفی تئاتر قدیم
نشانی تارنما:

تحقیقات مبتنی بر جمع آوری و آنالیز داده ها یکی از روشهای اصلی  و شناخته شده در علوم امروزه می باشد.  همراهی همیشگی و هزینه مناسب ابزار آلات وایرلس مثل تلفن های همراه و دستگاه های اینترنت اشیاء اين امکان را ایجاد کرده اند که بطور مداوم و بدون مزاحمت اطلاعات زندگی روزمره انسان بصورت دیجیتالی ثبت بشوند. با این حال به علت محدودیت در سایز و انرژی ابزارآلات  بدون سیم غالبا پروسه آنالیز کردن داده ها در ابر باید انجام بشود. 

مسئله ای که مطرح می شود شخصی بودن این ابزار آلات و استفاده از آنها در منازل و وجود آنها در حریم شخصی می باشد. فراگیری این ابزار آلات باعث می شود که شخصی ترین اطلاعات کاربر قابل درک و ثبت باشد. حتی اطلاعاتی که کاربر تمایل ندارد با دیگران به اشتراک بگذارد. به همین دلیل ریسک های مرتبط با ابزار آلات پوشیدنی موبایل و اینترنت اشیا بسیار جدی تر از ریسک های سنتی مثل فعالیتهای تحت وب هستند.

به همین دلیل ما اعتقاد داریم باید تمرکز بیشتری روی پیاده سازی الگوریتمهای محاسباتی روی خود ابزار گذاشت و وابستگی به محاسبات ابری را کاهش داد.

در این ارائه دو روش داده کاوی موثر از منظر استفاده از انرژی و یک روش بازیابی اطلاعات روی دیوایس های پوشیدنی ارائه خواهم شد. اول یک مجموعه الگوریتم های مقیاس پذیر برای تشخیص رفتارهای تکرار شونده و سپس مجموعه ای از روشها که در نقش ایندکس برای داده های خام تلفن های همراه کار خواهد کرد، توضيح داده خواهد شد. این روش ها مبتنی بر شاخص گذاری فضا- زمان هستند و قابلیت تعمیم روی داده های چند وجهی که نشانی از زمان و مکان دارند هستند.  الگوریم سوم یک الگوریتم سبک خواهد بود که قابلیت اجرایی روی ساعت هوشمند دارد و پرسشهای کاربر را روی خود ساعت پردازش خواهد کرد.

ردیف فایل تصویری مستندات آموزشی
1 Segment1.mp4 Segment2.mp4 Segment3.mp4 Presentation_Rawassizadeh_ITRC.pdf

 

مستنداتی یافت نشد.