بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

فراخوان: جهت مشارکت در تدوین متدولوژی‌های پیاده سازی خدمات الکترونیکی در کشور

علاقمندان به شركت در فراخوان پروژه هاي برونسپاري مندرج در زیر، لازم است فرم ارائه سوابق علمي - اجرايي (فرم شماره ۴۳۷) را تكميل نموده و طي نامه رسمي جهت معاونت پژوهش و توسعه ارتباطات علمي پژوهشگاه توسط پست پيشتاز يا بصورت حضوري به دبيرخانه پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات تحويل گرديده و رسيد دريافت دارند. ضمناً در صورتيكه فرم RFP در سايت گذاشته شده باشد پيشنهاددهندگان موظفند دو فرم پيشنهاد پروژه (برونسپاري) (فرم شماره ۴۱۴) و پيشنهاد قيمت پروژه (برونسپاري) (فرم شماره ۴۵۸) را تكميل و در دو پاكت مجزا و بصورت مهر و موم شده طي نامه رسمي به پژوهشگاه مشابه مورد قبلي كه در بالا ذكر شده است ارسال نمايند. شايان ذكر است صرفاً پيشنهاداتي توسط اين پژوهشگاه بررسي خواهند شد كه حداكثر تا ساعت ۱۲ روز "تاريخ خاتمه فراخوان" ارسال گردد.


فراخوان جهت مشارکت در تدوین متدولوژی‌های پیاده سازی خدمات الکترونیکی در کشور

معرفی و اهمیت پروژه تدوین الگوها و مدل‏های یکپارچه و استاندارد پیاده سازی و استقرارخدمات الکترونیکی

همگام با سیر رشد سریع دولت الکترونیکی در سرتاسر جهان، کشور ایران نیز به­دنبال تدوین و عملیاتی سازی اقدامات خود جهت تحقق دولت الکترونیکی است. هدف از این اقدامات، افزایش رفاه، تعامل بهتر دولت با بخش­های مختلف خود، کسب­وکارها و شهروندان است.

با این­حال عملیاتی­سازی پروژه­های دولت الکترونیکی و تحقق اهداف تعیین شده در کشور با چالش­های متعددی همراه است. یکی از دلایل این موضوع، ارائه نقشه راه و راهبردهای کلان بدون در نظر گرفتن جنبه عملیاتی­سازی آن در کشور بوده است. پروژه­های متعددی تاکنون جهت تدوین بهترین اسناد بالادستی در حوزه طرح­ریزی راهبردی دولت الکترونیکی تعریف شده است. با این وجود، اکثر این برنامه­های راهبردی به تحقق کامل نائل نشده است. نبود شاخص­های ارزیابی نیز فضای خالی دیگری است که این مشکل را دو چندان می­کند. جهت تعیین میزان تحقق برنامه­های کلان دولت الکترونیکی باید به تعیین این شاخص­ها توجه گردد. در این پروژه، به دنبال بررسی مشکلات و چالش­های موجود جهت تعیین چرایی این عدم موفقیت و ارائه راهکارهایی جهت پیاده­سازی موفق آن­ها هستیم. 

از سوی دیگر، سیر تحولات سریع در حوزه فناوری و خدمات چالشی دیگر است که نیاز به بررسی مجدد و تعیین فضاهای خالی در اسناد بالادستی حوزه دولت الکترونیکی را می­طلبد. در این راستا استفاده از آخرین تجربیات کشورهای موفق و کشورهایی با وضعیت مشابه کشور ما در ابعاد مختلف استقرار دولت الکترونیکی از اهمیت ویژه­ای برای انتخاب بهترین راهکارها برخوردار است. از جمله این ابعاد بررسی استراتژی­های بروز است؛ چرا که پیاده‏سازی دولت الکترونیکی موفق در یک کشور نیازمند استراتژی‏های پیاده‏سازی است. بدون وجود برنامه کلان و استراتژی‏های مناسب، ممکن است پیاده‏سازی دولت الکترونیکی به شکست منجر شود. استراتژی‏ها و مدل‏های مختلفی برای پیاده‏سازی دولت الکترونیکی ارائه شده است. برخی از آنها، بلوغ دولت الکترونیکی را مورد توجه قرار داده‏اند، برخی بر توسعه دولت الکترونیکی متمرکز شده‏اند و برخی به ابعاد دیگری از جمله فرآیندهای دولت الکترونیکی پرداخته‏اند.

همچنین با بررسی تمامی اسناد بالادستی حوزه دولت الکترونیکی این کشورها به رصد دقیق و بررسی آسیب­شناسانه وضعیت موجود اسناد کشور پرداخته می­شود. بدین ترتیب، فضاهای خالی در اسناد بالادستی حوزه دولت الکترونیکی شناخته خواهد شد که پر کردن این فضاها خود گامی مهم جهت تحقق هرچه بهتر دولت الکترونیکی خواهد بود.

با توجه به بررسی آخرین وضعیت پیاده­سازی دولت الکترونیکی در کشورها و تحلیل آسیب­ شناسانه اسناد داخلی کشور، به ارائه برنامه­های استقرار عملیاتی جهت پیاده­سازی موفق دولت الکترونیکی خواهیم پرداخت.

 مستندات

معرفی و اهمیت پروژه تدوین الگوها و مدلهای یکپارچه و استانداردپیاده سازی و استقرار خدمات الکترونیکی

توضیحات فراخوان مشارکت در تدوین متدولوژی‌های پیاده سازی خدمات الکترونیکی در کشور


برای کسب اطلاعات بیشتر نماینده گروه کسب و کار و کارآفرینی فاوا با شماره 84977682 ( سرکار خانم مهندس چراغچی) آماده پاسخگویی به سوالات می‌باشد.

علاقمندان به شركت در فراخوان پروژه هاي برونسپاري مندرج در فوق، لازم است فرم ارائه سوابق علمي - اجرايي (فرم شماره ۴۳۷) را تكميل نموده و طي نامه رسمي جهت معاونت پژوهش و توسعه ارتباطات علمي پژوهشگاه توسط پست پيشتاز يا بصورت حضوري به دبيرخانه پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات تحويل گرديده و رسيد دريافت دارند. ضمناً در صورتيكه فرم RFP در سايت گذاشته شده باشد پيشنهاددهندگان موظفند دو فرم پيشنهاد پروژه (برونسپاري) (فرم شماره ۴۱۴) و پيشنهاد قيمت پروژه (برونسپاري) (فرم شماره ۴۵۸) را تكميل و در دو پاكت مجزا و بصورت مهر و موم شده طي نامه رسمي به پژوهشگاه مشابه مورد قبلي كه در بالا ذكر شده است ارسال نمايند. شايان ذكر است صرفاً پيشنهاداتي توسط اين پژوهشگاه بررسي خواهند شد كه حداكثر تا ساعت ۱۲ روز "تاريخ خاتمه فراخوان" ارسال گردد.

يكشنبه, آذر 14, 1395 الی چهارشنبه, آذر 24, 1395
فراخوان بمدت 10 روز کاری از تاریخ 95/9/14 لغایت 95/9/24 فعال می‌باشد و علاقمندان جهت مشارکت در این فعالیت لازم است فرم شماره 437(فرم علمی- اجرایی)، فرم پیشنهاد پروژه بدون قیمت و فرم پیشنهاد قیمت ( بصورت جداگانه و ممهور به مهر شرکت، حتما روی پاکت نوشته شود که پاکت قیمت که مشخص باشد)را تا تاریخ ذکر شده به دبیرخانه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تحویل نمایند.