بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

معرفی و تشخیص تروجان‌های سخت افزاری

زمان برگزاری: 08/19/1395 - 10:00 الی 12:00
نوع: کارگاه آموزشی
زبان: فارسی
سازمان ارائه دهنده:
ارائه دهنده:
تلفن تماس:
مکان: سالن آموزش پژوهشگاه
نشانی تارنما:

چکیده:

مهمترین چالش در ابزارهای حساس مورد استفاده در کاربردهای رمزنگاری، چگونگی حفظ امنیت آن‌ها است. در سال‌های گذشته انواع حملات سخت افزاری و نرم افزاری، مانند حملات تحلیل توان مصرفی، فیزیکی، مرد میانی، تکرار و غیره مطرح بوده و تحقیقات فراوانی نیز روی آن‌ها انجام شده است. اما در دهه گذشته نوعی از حمله سخت‌افزاری معرفی شده که با توجه به اینکه عمر آن کمتر یک دهه است، بسیار مورد توجه قرار دارد. برای ساخت یک تراشه از مرحله ایده فکری و طرح اولیه تا ساخت و تولید انبوه آن بخش‌های مختلفی درگیر بوده و مراحل گوناگونی باید سپری شوند که به یکدیگر مرتبط هستند. برقراری ارتباط میان این بخش‌ها به منظور تبانی برای طراحی حمله در مراحل مختلف طراحی، ساخت و توسعه، احتمال بروز حمله بر روی سخت افزارهای رمزنگاری را افزایش می‌دهد.

به دلیل وسعت طراحی و ساخت صنعت نیمه‌هادی، تراشه‌ها در برابر فعالیت‌های خرابکارانه آسیب پذیر هستند. این مخاطرات، نگرانی‌های موجود در مورد تهدیدات ممکن در سیستم‌های نظامی، سازمان‌های مالی و امنیت حمل و نقل را افزایش می‌دهد. مداری که در هریک از مراحل تولید تا ساخت توسط طراحان مدار یا کارخانه سازنده در طرح اصلی گنجانده می‌شود و باعث تغییرات خرابکارانه بر روی تراشه شود، تروجان سخت افزاری نام دارد. فرد متخاصم می‌تواند تروجان را به نحویی طراحی کند که در زمان‌های آتی سیستم را مختل کرده یا باعث نشت اطلاعات محرمانه شود. بنابراین بررسی انواع تروجان‌های سخت افزاری، طبقه بندی و یافتن روش‌هایی برای مقابله با آنها، امری ضروری در طراحی سیستم‌های امن است.

هدف از این ارائه معرفی انواع تروجانهای سخت افزاری و بررسی روش‌های مقابله با آنها به عنوان یکی از مهمترین چالش‌های موجود در طراحی و ساخت سخت افزارهای امن است.

مستنداتی یافت نشد.