لزوم کمی تر شدن تحقیقات پژوهشگاه ICT در حوزه اقتصاد دیجیتال

شما اینجا هستید

یک پژوهشگر حوزه اقتصاد دیجیتال تاکید کرد:

لزوم کمی تر شدن تحقیقات پژوهشگاه ICT در حوزه اقتصاد دیجیتال

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر جمال صوفیه در خصوص اهمیت ورود به اقتصاد دیجیتال در سطوح مختلف تحقیقاتی، اظهار کرد: اقتصاد دیجیتال که کمتر مورد بحث و کاووش هم در ایران هم در دنیا قرار گرفته است، خلاء آن احساس می شود و نیاز به تقویت نگرش کمی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اقتصاد ديجيتال را اقتصادي نامید که مبتني برICT مانند اينترنت، گوشي هاي هوشمند، شبكه هاي موبايل و بدون سيم، شبكه هاي فيبر نوري، اينترنت اشياء، محاسبات و ذخيره سازي ابري، خدمات اشتراكي، اَپ ها و رمز ارزها است.

این تحلیلگر و کارشناس حوزه اقتصاد دیجیتال ضمن یادآوری این موضوع که از اقتصاد دیجیتال غالبا به عنوان خدمات دیجیتال یاد می شود، تصریح کرد: اندازه و ميزان تاثير این خدمات، بستگي به ميزان پذيرش اين فناوري ها توسط افراد آن جامعه دارد.

صوفیه گفت: با این تفاسیر شکاف ما با دنیا در مقایسه با برخی حوزه های دیگر مانند خودرو چندان زیاد نیست و بسیاری از مفاهیم، مثال ها و سرویس ها یا از قبل وجود دارند یا می توان از آن تقلید و حتی بومی سازی کرد.

وی در خصوص نقش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کاهش این شکاف گفت: اقدامات و تحقیقاتی که تا کنون در این زمینه صورت گرفته، خوب بودند اما ادامه آن بهتر است به سمت کمی تر شدن پیش برود تا رشد در تحقیقات را نشان دهد.

صوفیه خاطرنشان کرد: در همین زمینه پژوهشگاه می تواند موضوعات کیفی را به سمت کمی سوق دهد و برای رسیدن به این هدف و بررسی نمونه های عینی خارجی، از مستندات جمع آوری شده در وزارت ICT استفاده کند.

این پژوهشگر تصریح کرد: در حال حاضر کشورهای زیادی به صورت تخصصی روی موضوع اقتصاد دیجیتال کار می کنند که به راحتی می توان به منابع مطالعاتی و اجرا شده بسیاری از آنها دست یافت و نتیجه گیری کرد.

 

درج دیدگاه


سوال امنیتی
این بخش به منظور جلوگیری از ورود هرزنامه در نظر گرفته شده است. لطفاً آن را تکمیل نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎