برگزاری چهار دوره آموزشی مشترک با چهار مرکز تعالی در سطح آسیا و اقیانوسیه توسط پژوهشگاه ICT

شما اینجا هستید

مدیر دفتر آموزش و همکاری های علمی و بین‌المللی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات:

برگزاری چهار دوره آموزشی مشترک با چهار مرکز تعالی در سطح آسیا و اقیانوسیه توسط پژوهشگاه ICT

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر مریم طایفه محمودی در خصوص دومین کمیته راهبردی مراکز تعالی ITU ‪(CoE)‬ ، منطقه آسیا – اقیانوسیه که در آذر ماه سال جاری به میزبانی پژوهشگاه ICT در تهران برگزار شده بود، گفت: اين نشست حاصل فعاليت و تعاملي يكساله توسط دفتر آموزش و همكاري هاي علمي و بين المللي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات با ITU بوده است.

وی افزود: در این نشست مدیران ارشد ITU از ژنو و منطقه آسیا – اقیانوسیه به همراه مدیران مراکز تعالی کشورهای ایران، چین،  تایلند، مالزی، کره و هند حضور داشتند و گزارش فعالیت‌های یک‌ساله خود در رابطه با دوره‌های تخصصی آموزشی برگزار شده و دوره‌های آتی را ارائه کردند.

طایفه محمودی ادامه داد: علاوه بر آن، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نيز به عنوان عضو آكادمي ITU، به اعضای نشست، معرفی و حوزه‌های فعالیت این پژوهشگاه و زمینه‌های همکاری مشترک با سایر مراکز تعالی ارائه گردید.

تأکید بر توانایی بالقوه پژوهشگاه جهت همکاری با مراکز تعالی برای برگزاری دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها، سمپوزیوم ها، پروژه‌های مشترک و تبادل متخصصان، مساله دیگری بود که توسط مدیر دفتر آموزش و همکاری های علمی و بین‌المللی پژوهشگاه ICT، در این کمیته به آن پرداخته شد.

وی در رابطه با دلیل برگزاری این نشست خاطرنشان کرد: مراکز تعالی در این جلسات که سالی یکبار تشکیل می‌شود، این فرصت را دارند تا در مورد فعالیت‌های خود، تبادل تجارب، یادگیری و تقویت همکاری، بحث و تبادل‌نظر کنند. هدف اصلی کمیته مديريتي COE نيز، نظارت بر عملکرد مراکز تعالی ITU ‪(CoE)‬، منطقه آسیا - اقیانوسیه  و ارتقاء آموزش هاي تخصصي توسط مراکز تعالی به ‌عنوان اهرمی در راستاي اهداف ITU است.

طایفه محمودي با اشاره به دستاوردهای دومین کمیته راهبردی مراکز تعالی ITU ‪(CoE)‬، منطقه آسیا – اقیانوسیه، برای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در این نشست با برگزاری چهار دوره آموزشی مشترک با چهار مرکز تعالی در سطح آسیا و اقیانوسیه مشتمل بر كشورهاي ايران، مالزي، چين و هند موافقت شد. همچنین مديريت دوره اي سال ۲۰۲۰ كميته ‌COE  ITUمنطقه آسيا و اقيانوسيه به پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات واگذار و دكتر احمد رضا شرافت به سمت مدير دوره اي سال ۲۰۲۰ مراكز تعالي آسيا و اقيانوسيه ITU  انتخاب گردید.

طبق اظهارات مدیر دفتر آموزش و همکاری های علمی و بین‌المللی پژوهشگاه ICT، نشست حضوری بعدی کمیته راهبردی در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ خواهد بود که مالزی میزبانی این دوره را بر عهده گرفته است.

 

درج دیدگاه


سوال امنیتی
این بخش به منظور جلوگیری از ورود هرزنامه در نظر گرفته شده است. لطفاً آن را تکمیل نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎