علاقمندی، مهارت و تخصص؛ ارکان موفقیت پژوهشگاه ICT در رشد کارآموزی

شما اینجا هستید

کارشناس دفتر آموزش و همکاری های علمی و بین المللی خبر داد:

علاقمندی، مهارت و تخصص؛ ارکان موفقیت پژوهشگاه ICT در رشد کارآموزی

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، رامین شفیعی با اشاره به مراسمی که به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد، اظهار کرد: طی این مراسم، پژوهشگاه ICT به عنوان برترین محل کارآموزی برای دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، رتبه اول را کسب کرد که تعداد کارآموزان جذب شده و توجه به علاقمندی آنها، دلیل اصلی این انتخاب بود.

وی ادامه داد: پژوهشگاه ICT از میان ۷۹۸ مرکز، به عنوان نفر اول شناخته و موفق به کسب لوح تقدیر و تندیس شد.

شفیعی دلیل موفقیت این پژوهشگاه در جذب کارآموزی را این چنین عنوان کرد که این اتفاق طی تحقق یک پیشنهاد برای برقراری ارتباط بهتر با دانشجویان توسط تهیه یک فرم نظرسنجی، صورت گرفت و در آن تمام مواردی که دانشجو را دچار مشکل می کرد و یا مسائلی مانند توجه به سطح علاقمندی در کنار تخصص، مدنظر قرار گرفت.

وی گفت: با تحولاتی که در نحوه جذب کارآموز ایجاد شد، ارتباط مستقیم با خود دانشجویان و نزدیک بودن دایره فعالیت شان به علاقمندی آنها، محقق و سبب مشارکت هر چه بیشتر آنها شد.

کارشناس دفتر آموزش و همکاری های علمی و بین المللی تاکید کرد: این رویکرد باعث جذب بیشترین تعداد کارآموز توسط پژوهشگاه ICT شد و به نظر می رسد ادامه آن می تواند به ارتباط بهتر و بیشتر با سایر دانشگاه ها منجر شود.

طبق اظهارات شفیعی، پیش از این رویکرد، جذب کارآموزان بر اساس رشته فرد صورت می گرفت و آنها نیز با این ذهنیت که این یک نهاد دولتی است، نظری پیرامون سلایق خود نمی دادند اما اکنون علاقه مندی و مهارت فردی نیز به آن افزوده شده است.

وی تصریح کرد: تجربه اخیر ثابت کرد که توجه به علاقه مندی، در کنار تخصص و مهارت می تواند بازدهی ایده آل تری داشته و در نهایت به یک کارنامه درخشان برای پژوهشگاه منتهی شود.

درج دیدگاه


سوال امنیتی
این بخش به منظور جلوگیری از ورود هرزنامه در نظر گرفته شده است. لطفاً آن را تکمیل نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎