تربیت و رشد نخبه پروری در پژوهشگاه ICT به کارآفرینی منتهی شده است

شما اینجا هستید

رئیس انجمن ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران:

تربیت و رشد نخبه پروری در پژوهشگاه ICT به کارآفرینی منتهی شده است

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر مسعود شفیعی در خصوص جایگاه پژوهشگاه ICT در وزارت ارتباطات گفت: این پژوهشگاه سابقه طولانی تحقیق و پژوهش در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد و کارنامه خوبی هم از زمان بروز جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس تا کنون انجام داده است.

وی ادامه داد: همچنین به واسطه پروژه هایی که پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار خود داشت، موفق به تربیت و رشد نیروهای نخبه و جوان شد که بسیاری از آنها به خودکفایی رسیده و حتی موفق به راه اندازی شرکت های دانش بنیان و کارآفرینی شدند.

شفیعی اظهار کرد: یکی از ویژگی های مثبت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعضای کنونی هیات مدیره این پژوهشگاه است که هر یک از آنها در زیرمجموعه های مختلف حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به کار بوده و دارای تجربه هستند.

به گفته شفیعی، این ویژگی می تواند به بهبود جایگاه واقعی پروژه های پژوهشی و تبدیل آنها به یک پروژه تماما کاربردی کمک قابل توجهی کند و در این بین عضویت آن در انجمن ICT ایران را هم باید به فال نیک گرفت.

رئیس انجمن ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در پایان در قالب پیشنهادی گفت: به نظر می رسد که با توجه به جایگاه پژوهشگاه ICT، این مجموعه بهتر است وارد کارهای ریز و پایین‌دستی نشود بلکه بخش زیادی از کارها را با تقسیم وظیفه و به کمک سایر مجموعه ها به سرانجام برساند.

 

درج دیدگاه


سوال امنیتی
این بخش به منظور جلوگیری از ورود هرزنامه در نظر گرفته شده است. لطفاً آن را تکمیل نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎