جلسه ۳۹ فروم نسل پیشرو ارتباطات ۵G برگزار شد

شما اینجا هستید

به میزبانی پژوهشکده امنیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

جلسه ۳۹ فروم نسل پیشرو ارتباطات ۵G برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه ۳۹ فروم نسل پیشرو ارتباطات ۵G  در حالی صبح امروز (چهارشنبه ۲۰ آذر) برگزار شد که نيازمندي‌هاي مطرح در نسل‌هاي آتي شبکه‌هاي بي‌سيم ارتباطات مورد بررسی قرار گرفت و  تبادل نظر پیرامون مسائل و چالش‌هاي پيشروي محققان، توسعه دهندگان و سازندگان نسل آتي مخابرات سلولي انجام گردید.
همچنین با توجه به اين نکته که گذر به پارادايم جديد جوامع هوشمند نسل آينده مخابرات سلولي نيازمند شبکه‌هاي امن، کارامد، پايدار و تاب‌آور هستند، چالش‌هاي حوزه امنيت شبکه های ۵G با جزییات ارائه شد.
علاوه بر این، از آنجایی که نهادهاي استانداردسازي مخابراتي در حال ادغام مفاهيم  و تکنولوژی های جديد مانند شبکه‌هاي نرم‌افزار محور، مجازي‌سازي کارکردهاي شبکه، رايانش ابري، محاسبات با دسترسي چندگانه لبه و برش شبکه در شبکه‌هاي مخابراتي نسل جديد هستند، چالش های مطرح در این زمینه نیز مورد بررسی قرار گرفت که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.
در پایان با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ پیرامون چالش ها و تهدیدادت امنیتی، شرکت کنندگان سوالات و ابهامات خود را پیرامون موضوعات مطرح شده با ارائه کنندگان در میان گذاشتند.

همچنین در این جلسه مقرر شد جلسه آتی فروم نسل پیشرو ارتباطات ۵G به بحث چالش های امنیتی حوزه اینترنت اشیا و لایه فیزیکی به میزبانی پژوهشکده امنیت در تاریخ چهارم دی ماه برگزار گردد.

درج دیدگاه


سوال امنیتی
این بخش به منظور جلوگیری از ورود هرزنامه در نظر گرفته شده است. لطفاً آن را تکمیل نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎