برگزاری سومین سمینار آموزشی معماری سوئیچ و روتر مبتنی بر SDN

شما اینجا هستید

با میزبانی پژوهشگاه ICT صورت گرفت؛

برگزاری سومین سمینار آموزشی معماری سوئیچ و روتر مبتنی بر SDN

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سومین سمینار آموزشی معماری سوئیچ و روتر مبتنی بر  SDN، توسط اعضای هیات علمی گروه ارتباطات ثابت پژوهشگاه ICT در سالن آموزش این پژوهشگاه برگزار شد.

در این سلسله نشست ها که توسط اعضای هیات علمی گروه ارتباطات ثابت؛ دکتر تورج شبانیان، دکتر امین قلمی و مهندس مهدی سمیع ارائه شد، موضوعاتی از جمله معماری سوئیچ روتر سنتی، مفاهیم شبکه های نرم افزار محور(SDN)، معماری و ملاحظات طراحی و پیاده سازی سوئیچ روترهای مبتنی بر SDN، ساختار نرم افزاری بستر توسعه ODL و ملاحظات مربوط به شخصی سازی ODL به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

همچنین در این نشست، علاوه بر ارائه تجارب گروه ارتباطات ثابت در زمینه معماری سوئیچ و روتر و معماری سوئیچ های مبتنی بر SDN، شرکت کنندگان در سمینار با فعالیت های گروه ارتباطات ثابت پژوهشکده فناوری ارتباطات در زمینه برنامه های کاربردی مبتنی بر ODL نیز آشنا شدند.

گفتنی است این سمینارها با هدف ایجاد فضای همکاری مشترک بین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت در جهت توسعه زیرساخت های بومی و هم افزایی جهت استفاده از توان داخلی برای تولید محصولات شبکه با رویکرد فناوری های نوین شبکه برگزار می شود.

چهارمین سمینار مربوط به این حوزه هفته آینده با موضوع مجازی سازی توابع شبکه (NFV) برگزار خواهد شد.

درج دیدگاه


سوال امنیتی
این بخش به منظور جلوگیری از ورود هرزنامه در نظر گرفته شده است. لطفاً آن را تکمیل نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎