برگزاری فراخوان برون سپاری پروژه «SON» توسط پژوهشگاه ICT

شما اینجا هستید

مجری طرح نسل پنجم شبکه ارتباطی ۵G خبر داد:

برگزاری فراخوان برون سپاری پروژه «SON» توسط پژوهشگاه ICT

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رقیه جدا ضمن اشاره به اقداماتی که در خصوص پیاده‌سازی ­های اولیه نسل پنجم شبکه ­های ارتباطي در حال انجام است، اظهار کرد: پیش ­بیني مي­شود پیاده ­سازی­ های اولیه نسل پنجم شبکه­ های ارتباطي (۵G) از سال ۲۰۲۰ بصورت تجاری ارائه شده و سرویس ­های بسیار متنوع­ تری در اختیار کاربران قرار دهد.

وی افزود: بر این اساس انتظار مي‌رود در آینده نزدیک، شبکه های ارتباطات سیار به سطح جدید و پیچیده‌تری از مدیریت شبکه نیاز داشته باشند و این درحالی است که یکي از راهکارهای مورد توجه برای مواجهه با چالش‌­های جدید مدیریت شبکه، افزایش انعطاف پذیری و سهولت در مدیریت شبکه از طریق بکارگیری فناوری «شبکه خودسازمانده(SON) » است.

مجری طرح نسل پنجم شبکه ارتباطی ۵G خاطرنشان کرد: در این راستا، فناوری­‌هایي همچون شبکه­‌های نرم­افزارمحور و مجازی­‌سازی (SDN/NFV) و تکنیک­‌های هوش مصنوعي و یادگیری ماشین بسیار مهم و کارساز خواهند بود.

جدا تاکید کرد: بنابراین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به جایگاه و نقش محوری خود در هدایت پژوهش و فناوری به سمت نیاز­های آتی صنعت تلکام و با عنایت به اهمیت و زیرساختی بودن این موضوع در آماده ­سازی و حرکت به سوی نسل جدید شبکه­ های ارتباطی سیار ۵G، اقدام به برگزاری فراخوان برون‌سپاری پروژه «طراحی و پیاده سازی شبکه خود- سازمانده (SON) بهره مند از هوش مصنوعی» کرده است.

وی ضمن اعلام اینکه مهلت ارسال مدارک تا ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ است، گفت: علاقمندان به شرکت در این فراخوان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبسایت پژوهشگاه، بخش فراخوان­‌ها، به آدرس https://www.itrc.ac.ir/RFPs  مراجعه کنند.