لزوم حمایت اپراتورها از تولیدکنندگان محتوای کودک

شما اینجا هستید

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد:

لزوم حمایت اپراتورها از تولیدکنندگان محتوای کودک

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر وحید یزدانیان در گردهمایی ایده پردازان برتر جشنواره کودکآنلاین حاضر شد و از نزدیک در جریان اقدامات آنها پس از برگزیده شدن در جشنواره کودکآنلاین و ورود به مرکز شتاب‌دهنده تخصصی محتوای کودک قرار گرفت.

یزدانیان ضمن ابراز خشنودی از شکل‌گیری ایده جشنواره کودکآنلاین و گردهمایی جوانان برای تولید محتوایی فاخر در حوزه کودک گفت: خیلی خوشحالم چنین مجموعه پرنشاطی شکل ‌گرفته است که می‌تواند در آینده نزدیک از یک‌سو کارهای خوب برای کودکان تولید کند و پاسخگوی دغدغه و نگرانی خانواده‌ها باشد و از سوی دیگر هر ایده با تبدیل ‌شدن به کسب‌وکارهای حوزه کودک می‌تواند به ایجاد اشتغال منجر شود.

وی با تأکید بر اینکه بازار ICT با بازار محتوای کودک بسیار متفاوت است گفت: مطلع باشید که کار شما بسیار ارزشمند است و ارزش محتواهای تولیدی برای کودکان از تولیدات حوزه ICT بسیار بیشتر است و از این‌رو باید حمایت‌های لازم با رقم‌های شایسته از این تولیدات صورت بگیرد.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ابراز امیدواری کرد که اپراتورها نقش خود را به‌عنوان مسئولیت اجتماعی در حمایت از تولیدکنندگان محتوای کودک به‌خوبی ایفا کنند.

همچنین در ابتدای این بازدید محمد ابوالحسنی، مسئول مرکز شتاب‌دهنده به ارائه گزارشی از چگونگی انتخاب ۲۵ ایده برتر از میان یک هزار و ۱۲۱ ایده ارائه‌ شده به جشنواره کودکآنلاین پرداخت و سپس خدمات شتاب دهی و چگونگی تبدیل وب‌سری‌های منتخب به کسب‌وکار حوزه کودک را تشریح کرد.

در پایان این نشست سید جمال هادیان، دبیر جشنواره کودکآنلاین ضمن تشکر از حمایت‌های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از جشنواره کودکآنلاین، گفت: جشنواره پایانی کودکآنلاین، نیمه آبان ماه با ارائه تولیدات ۲۵ ایده برتر برگزار خواهد شد و به ‌سرعت جشنواره بعدی کلید خواهد خورد که با حمایت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، آیتم‌های جدید از جمله بازی کودک، موسیقی کودک و اپلیکیشن به جشنواره بعدی کودکآنلاین اضافه خواهد شد.