اولین دوره مسابقات بين المللي با موضوع «راهکارهای پردازش متن برای زبان‌های کمتر توسعه‌یافته» در شاخه زبان فارسي

شما اینجا هستید

با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می گردد؛

اولین دوره مسابقات بين المللي با موضوع «راهکارهای پردازش متن برای زبان‌های کمتر توسعه‌یافته» در شاخه زبان فارسي

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، هدف از این کارگاه پرداختن به زبان‌های کمتر توسعه‌یافته، معطوف کردن تحقیقات به سمت چالش‌های این زبان‌ها و تشویق محققین برای همکاری و توسعه پژوهش‌ها در راستای تولید منابع و ابزارهای پردازشی برای این زبان‌ها است.
از آن جا که زبان فارسی نیز در زمینه منابع داده‌ای و ابزارهای پردازشی جزء زبان‌های کمتر توسعه‌یافته محسوب می‌شود، در این دوره از کارگاه، دو مسابقه در زمینه تولید ابزارهای پردازش زبان فارسی شامل ابزارهاي تشخيص موجوديت نامدار (Name Entity Recognition) و هم مرجعي (Co-Reference) در قالب مساله مشترک (shared task) بین تیم‌های شرکت‌کننده برگزار خواهد شد.
بنا بر این گزارش، ابزارهاي ارائه شده از نظر دقت و کیفیت، رتبه‌بندی شده و بهترین آنها مشخص می‌شود. در نهايت تیم‌های برنده نحوه عملکرد و الگوريتم به‌کارگرفته‌شده در توسعه ابزار را در قالب مقاله ارسال مي نمایند که اين مقالات در مجموعه مقالات همایش  ICNLSP كه نمايه  IEEE مي باشد به چاپ خواهد رسيد.
گفتنی است شرکت در کارگاه و چاپ مقالات مرتبط پذیرفته شده رایگان است و متقاضیان و پژوهشگران می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به تارنمای کارگاه به آدرس nsurl.org مراجعه نمایند.