جلسه آشنایی با اعضای هیئت علمی جدید پژوهشگاه برگزار شد

شما اینجا هستید

 به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه دکتر خوانساری رئیس پژوهشگاه ضمن خوش آمد گویی به اعضای جدید هیئت علمی، توانمندی، فعالیت ها ، رسالت ها و ماموریت های پژوهشگاه را برای حاضرین تشریح نمودند همچنین هر یک از اعضای هیئت علمی نقطه‌نظرات، دیدگاهها و دغدغه های خود را مطرح کردند.

دکتر خوانساری در ابتدای جلسه ضمن لزوم توجه اعضای هیات علمی به ارتقای علمی و پژوهشی، مطالعه آیین نامه نظام استخدام اعضای هیات علمی مصوب در پژوهشگاه را جهت فراگیری شرایط و ضوابط مرتبط توصیه نمود و بیان کرد در این آیین نامه نحوه ورود، ارتقا و نهایتاً بازنشستگی افراد هیات علمی به روشنی قید گردیده است.

همچنین دکتر خوانساری از حاضرین در جلسه مذکور خواست با مطالعه کارنامه عملکرد پژوهشگاه در ۵ سال اخیر با ماموریت ها و پروژه های ذیل هر ماموریت در پژوهشگاه آشنا گردند.

 وی به اعضای هیئت علمی پژوهشگاه گفت: کار صنعتی را به شدت تشویق می کنیم و اگر فکر می کنید مواردی در سطح ملی یا کوچک‌تر وجود دارد و ما می‌توانیم کمک کنیم که مسیری بازگردد، قطعا ما اعلام آمادگی خواهیم کرد.

 در نهایت دکتر خوانساری از مدیران ذیربط خواستند صفحه شخصی اعضای هیئت علمی پژوهشگاه به زودی نهایی گردد. همچنین مقرر شد نشستی با اعضای هیئت علمی در مورد برنامه‌های جدیدی که در حوزه پژوهشی هر پژوهشکده وجود دارد برگزار گردد تا اعضای هیئت علمی به راحتی بتوانند در خصوص فعالیت‌های پژوهشی پژوهشگاه نظرات خود را بیان نمایند.

مهندس خالقی معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی نیز به اعضای هیئت علمی جدید پژوهشگاه این نوید را داد که در این پژوهشگاه با توجه به وجود همکاران توانمندی که به یکدیگر کمک می کنند و دارای رقابت سالم هستند، شرایط رشد برای شما کاملا مهیاست.

مشاورین رئیس پژوهشگاه نیز در این دیدار از اعضای هیئت علمی خواستند خدمت به پژوهشگاه را متعهدانه و خالصانه انجام دهند.

 دکتر یاری مدیر دفتر آموزش و امور بین الملل نیز در توصیه به این افراد گفت: به عنوان نیروهای جوان، سعی کنید نوآور باشید و رصد فناوری را جدی بگیرید. همچنین شرکت در گروه‌های بین‌المللی را مد نظر قرار دهید که بتوانیم فعالیت های بین المللی داشته باشیم و سطح خودمان را بین المللی کنیم تا نهایتا سبب عقد قرارداد ها و پروژه های بین المللی گردد که این خود یک رهگشایی اقتصادی برای پژوهشگاه خواهد بود.

 دکتر یاری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما به عنوان یک مرکز تحقیقاتی می توانیم دوره های آموزشی خاص طراحی کنیم، لذا این وظیفه اعضای هیئت علمی است که با طراحی این دوره های خاص مدرس این گونه آموزش ها باشند.