نشست هم اندیشی میان رئیس و اعضای هیأت رئیسه با مدیران پژوهشگاه برگزار شد

شما اینجا هستید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، این جلسه به منظور بررسی برنامه ها و مسائل پژوهشگاه با همفکری و تبادل نظرات میان مدیران، امروز سه شنبه ۲ بهمن ماه برگزار شد.
در این جلسه دکتر خوانساری رئیس پژوهشگاه با اشاره به ارائه گزارش مثبت وزیر محترم ارتباطات به رئیس محترم جمهور در جلسه روز گذشته گفت: ارائه این گونه گزارشها اعتبار خوبی برای وزارت و فعالیتهای موثر پژوهشگاه به همراه دارد.
او از مدیران خواست تا در هر حوزه ای که فعالیت می کنند رصدی از وضعیت داخل کشور، وضعیت بین الملل و آینده آن حوزه داشته باشند که اینها در سیاستگذاری و برنامه های وزارتخانه اثرگذار است. پژوهشگاه باید در این حوزه  قوی تر عمل کند تا بتواند از ظرفیت خود در حوزه رصد فناوری استفاده نماید.
خوانساری ابراز داشت: به جرات می توان گفت که یکی از مهمترین و اصلی ترین اقدام ما در پژوهشگاه، تصویب برنامه ۵ ساله پژوهشگاه و مشخص نمودن کامل برنامه سال ۹۷ است که بر مبنای آن برنامه ریزی بودجه ای ما صورت گرفت.
دکتر خوانساری از مدیران خواست از حداکثر ظرفیت و توانمندی کارکنان پژوهشگاه در جهت انجام پروژه های تحقیقاتی استفاده شود.
دکتر خوانساری به تدوین شاخصهای عملکردی برای برنامه های پژوهشگاه اشاره نمود وگفت: این شاخصها در هر سال قابل ارزیابی و بررسی می باشد. وی اضافه کرد: ما در این راستا در حال مذاکره با مجموعه های تابعه وزارتیم تا ضمن عقد قرار داد و تفاهم نامه های اجرایی، بودجه مورد نیازآن را اخذ نمائیم.
وی همچنین به فعالیتهای انجام شده توسط معاونت پژوهشی در خصوص ایجاد تعاملات با دانشگاهها اشاره کرد و گفت: دانشگاهها ضمن تعامل با وزارتخانه، مطالبات جدی نیز از پژوهشگاه دارند از جمله حمایت پژوهشگاه از پایان نامه، کنفرانسها و فعالیتهای پژوهشی شان، که ما در زنجیره تبدیل ایده به فناوری و بعد از آن کسب بازار می بایست نقشمان را به صورت موثری بازی نمائیم.
دکترخوانساری با اشاره به نظر وزیر ارتباطات مبنی بر استفاده حداکثری از ظرفیتها و دانش تخصصی کشور، بر برونسپاری پروژه ها، تأکید کرد.
در ادامه مهندس خالقی، معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی ضمن ارائه گزارش فعالیتهای زیرمجموعه، از مدیران خواست، گزارش عملکرد سال ۹۷ تا انتهای سال جمع بندی گردد. وی همچنین خواهان نهایی شدن برنامه پژوهش سال ۹۸ پژوهشگاه با همکاری همه مدیران و هماهنگی معاونت فناوری و نوآوری وزارت شد.
دکتر نصیری معاون پشتیبانی وتوسعه منابع انسانی نیز ضمن تشکر از عملکرد زیر مجموعه، به مهمترین فعالیتهای انجام شده توسط این معاونت  اشاره داشت.
در ادامه تمامی مدیران، نقطه نظرات خود را در خصوص عملکرد فعالیتهای تحت اختیارشان بیان کردند وپیشنهاداتی در راستای تسهیل و تسریع در انجام امور مربوط ابراز داشتند.