نشست خبری نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات (IST2018)

شما اینجا هستید

در پژوهشگاه برگزار شد؛

نشست خبری نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات (IST2018)

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، نهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات از ۱۷ تا ۱۹ دسامبر (۲۶ تا۲۸ آذر) با حضور اساتید و پژوهشگران خارجی و داخلی در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

دکتر محمود کمره ای هدف از برگزاری این سمپوزیوم را که به صورت دوسالانه برگزار می‌گردد، سعی در پرداختن به موضوعات محوری و اصلی و تبادل اطلاعات علمی بین صاحبنظران و متخصصان به منظور استفاده از نتایج آن در کشور ، عنوان کرد.

وی گفت: در این سمپوزیوم ۳۱ موضوع محوری توسط کمیته علمی سمپوزیوم شناسایی شد. اعضای کمیته علمی متشکل ۱۱۴ نفر از دو گروه داخل و خارج کشور هستند. 

همچنین افزود  ۳۳۱ مقاله تخصصی دریافت گردیده که ۱۴۵ مقاله مورد قبول کمیته علمی واقع شد  که ۱۰۲ تای آنها در نشست‌ها  و ۴۳ مقاله باقیمانده به صورت پوستر ارائه می گردد.

دکتر کمره ای ادامه داد ۳۸  موضوع کارگاه پیشنهاد گردیده که ۱۳ موضوع پذیرش و در روز ۲۶ آذر ارائه می گردند همچنین وی گفت ۵ نفر سخنران دادیم که دو سخنران  کلیدی و ۳ سخنران مدعو هستند.

مسئول کمیته علمی سمپوزیوم در ادامه بیان کرد نمایشگاه جانبی با حضور شرکت‌های نوپاو استارت آپها را داریم و دو پنل تخصصی شامل صنعت ICT، بحث وبررسی فرصت‌ها و تهدیدها و روند فناوری شبکه و بکارگیری هوش مصنوعی را داریم.

دکتر کمره ای در انتها افزود هدف اصلی برگزاری سمپوزیوم ارائه آخرین دستاورد‌های علمی وصنعتی و ایجاد محیط تبادل اطلاعات، توسعه وگسترش مرز‌های علم و تکنولوژی در زمینه ICT با توجه به رفع نیاز کشور می‌باشد.

همچنین دکتر یاری عضو هیأت علمی پژوهشگاه و دبیر اجرایی سمپوزیوم گفت مسابقات چالش نوآوری شرکت‌ها  را داریم و برای این منظور از طریق همکاری با پلت‌فرم جمع سپاری نوآوری «نوآوید» این امکان فراهم شد که از یک طرف استارت­اپ­‌ها و شرکت‌‌های فعال در حوزه ICT  بتوانند چالش­‌‌های نوآوری در حوزه­‌‌های کاری خود را مطرح کنند و از طرف دیگر مخاطبان علمی این سمپوزیوم بتوانند برای حل آن چالش­‌ها راه‌حل‌‌های علمی و کاربردی  ارائه کنند.

دبیر اجرایی نهمین سمپوزیوم مخابرات (کنفرانس بین‌المللی IST) خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری مسابقات چالش نوآوری شرکت‌ها در این سمپوزیوم  از یک طرف حمایت غیرمستقیم از شرکت­‌ها و استارت­اپ­‌‌های فعال در حوزه ICT برای افزایش نوآوری در محصولات و خدمات شرکت‌ها، شناسایی و جذب افراد مستعد و خلاق و نیز کمک به  بازاریابی و برندسازی استارت­اپ­‌ها و شرکت­‌‌های نوآور است و از طرف دیگر بهره­‌گیری از دانش و توانمندی­‌‌های متخصصان داخل و خارج از کشور برای حل چالش­‌‌های شرکت­‌‌های ایرانی فعال در حوزه ICT و ارتقاء سطح کیفی کنفرانس IST نیز خواهد بود.

وی ادامه داد: شرکت و استارت­اپی که در حوزه­‌هایی همچون هوش مصنوعی، بلاک‌چین،  رایانش ابری، داده کاوی، کلان داده‌ها، اینترنت اشیاء و سایر حوزه‌‌های مرتبط با ICT در کشور در حال فعالیت است، از طریق تکمیل فرم ثبت‌نام در بخش چالش‌آوران، درخواست خود را ارسال کرده اند و بعد ازپنل روز اول به بهترین ایده جایزه داده می شود.