اولین پیمایش تخصصی فعالین حوزه خط و زبان فارسی آغاز شد

شما اینجا هستید

با راه اندازی سایت طرح رایازبان فارسی؛

اولین پیمایش تخصصی فعالین حوزه خط و زبان فارسی آغاز شد

پیرو اهتمام جدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت ارتقاء خط و زبان فارسی در فضای مجازی و فراهم‌سازی بستر‌های توسعه آن، طرح ملی با عنوان «رایازبان فارسی» و با هدف «تأمین و ارتقای زیرساخت‌‌‌های تقویت خط و زبان فارسی» و «توسعه و رونق بازار خدمات بومی» در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز به كار نمود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ در این راستا حمایت از بخش خصوصی، تدوین مدل‌‌های حمایتی متنوع، تأمین زیرساخت‌‌های هزینه‌بر توسعه خدمات و توجه به توانخواهان به عنوان کاربران ویژه در دستور كار این طرح قرار گرفته است.

طرح رایازبان فارسی مبتنی بر اهداف فوق­الذكر جهت شناسایی فعالان زیست بوم، ارزیابی توانمندی شركت‌های داخلی و تعیین نیازمندی‌های بخش خصوصی، برای اولین بار اقدام به اجرای پیمایش تخصصی رایازبان فارسی در كشور نموده است.

این فعالیت با رصد دقیق بازار، می تواند شناخت بهتری از شرایط لازم برای توسعه كسب و كار‌های مرتبط با بخش خصوصی و دولتی فراهم كند.

به این منظور اطلاعات اولیه بخشی از ذینفعان و بازیگران مختلف در سایت طراح رایازبان فارسی به آدرس pclp.itrc.ac.ir قرار گرفته است كه جهت تكمیل اطلاعات نیاز به مشاركت حداكثری فعالین حوزه خط و زبان فارسی می­باشد. لذا از کلیه فعالین این حوزه خصوصا شركت­‌های خصوصی دعوت می‌شود با مراجعه به سایت مذكور، موارد اصلاحی و تکمیلی خود را اعمال نمایند و به ما در راستای تدوین برنامه عملیاتی جامع­تر و دقیق­تر یاری رسانند تا در آینده شاهد توسعه این فناوری و كسب و كار‌های مرتبط با آن در كشور باشیم.