عضو هیات علمی پژوهشگاه، رئیس مركز تعالی اینترنت اشیاء اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در آسیا و اقیانوسیه شد

شما اینجا هستید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرزاد ابراهیمی به عنوان رئیس مركز تعالی (Center of Excellence) حوزه اینترنت اشیاء در آسیا و اقیانوسیه به مدت ۴ سال برای بازه زمانی۲۰۲۲-۲۰۱۹ انتخاب شد.  این عضو هیأت علمی، با تأسیس شرکت دانش مان اینترنت اشیا (آکادمی اینترنت اشیاء) و با انجام فعالیت‌های موثر داخلی و بین المللی خود توانسته این جایگاه را کسب نماید.

بنا بر این گزارش نقش مراکز تعالی فراهم آوردن Leadership ، Best Practice ، Research ، Support  و Training در یک حوزه تخصصی است. انتخاب آکادمی اینترنت اشیا به عنوان مرکز تعالی IoT به این معنی است که محوریت فعالیت IoT اتحادیه جهانی مخابرات در آسیا و اقیانوسیه مطابق نقش فوق الذکر در دوره ۴ ساله ۲۰۲۲-۲۰۱۹ با این آکادمی خواهد بود.
این جایگاه که طی رقابت شدید و پس از ارزیابی دقیق تعداد زیادی از درخواست‌ها از کشور‌های مختلف در آسیا و اقیانوسیه برای آکادمی اینترنت اشیا در ایران به دست آمده، قطعاً باعث ارتقاء نقش و جایگاه ایران در عرصه مفاهیم و فناوری‌‌های نوظهور در دنیا گردیده و جایگاه کشور ایران را در ITU هم ارتقا خواهد داد.
لازم به توضیح است كه آكادمی اینترنت اشیاء در سال گذشته موفق شد به عضویت آكادمیای اتحادیه جهانی مخابرات (ITU Academia Member) درآید (به عنوان یكی از ۱۵۳ عضو آكادمیای این اتحادیه در سراسر دنیا) و یكی از دلایل انتخاب این آكادمی به عنوان مركز تعالی ITU از نظر این اتحادیه، ارایه خدمات آموزشی با كیفیت بالای آكادمی اینترنت اشیاء در حوزه IoT در عرصه ملی و بین المللی است.
همچنین این آكادمی كه توسط عضو هیات علمی این پژوهشگاه اداره می شود، در سال ۲۰۱۷ به عنوان برترین ارایه دهنده خدمات فرهنگ سازی و آموزش اینترنت اشیاء در میان ۲۶ كشور در حال توسعه در گردهمایی تخصصی IoT به میزبانی كشور ایتالیا با حضور نمایندگان سازمان‌‌های مختلف بین المللی ارزیابی شد.
لازم به ذکر است که شرکت دانش مان اینترنت اشیا (آکادمی اینترنت اشیاء) که توسط دکتر فرزاد ابراهیمی از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه تاسیس شده است؛ در مرداد ماه سال ۱۳۹۶ در مراسم افتتاحیه پارک تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات (پارک سجاد) به عنوان یکی از شرکت‌های واجد شرایط جهت استقرار در این پارک انتخاب شد و مقرر شد تا زمان شكل گیری مركز رشد پارك سجاد، طبق تفاهم نامه این پارک با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، در مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر گردد.
پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات مطابق ضوابط و شرایطی كه در خصوص  ایجاد شركت‌‌های دانش بنیان و زایشی دارد، این فرصت را برای اعضا هیات علمی خود فراهم كرده است تا با تاسیس شركت‌‌های دانش بنیان بتوانند فعالیت نمایند.