پیام تبریک رئیس پژوهشگاه به مناسبت روز خبرنگار

شما اینجا هستید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران). متن پیام به شرح ذیل می‌باشد:

سلام و درود خدا بر تمامی وقایع‌ نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس می دارند.

بدون شک دنیای امروز، دنیای ارتباطات است و نقش اصحاب خبر و رسانه به عنوان مشعل داران توسعه آگاهی که در پرتوی برخورداری از هنر، فن و تدبیر و دانش خود، فضایی سالم برای اطلاع رسانی شفاف و ارتباطات اثربخش بین مردم و سازمان‌ها را فراهم می‌کنند، انکارناپذیر بوده و قابل تقدیر است.

خبرنگاران به راستی تجسمی از امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و تلاش بیدریغ هستند. خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند، چراکه همواره در عمق جامعه زندگی می کنند. سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای بلاشک، مرهون تلاش‌‌های شبانه روزی این عزیزان است.

به راستی که رسالت اصحاب خبر و رسانه بسیار خطیر و حساس است. همانگونه که پیامبر خدا صلی الله علیه و آله در حدیثی فرموده است: «حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس». از همین روست که می توانیم حق گویی و مطالبه گری حق توسط خبرنگاران عزیز را مجاهدتی عظیم و فداکاری فرهنگی بزرگ بینگاریم و قدردان آن باشیم.

اینجانب فرارسیدن روز خبرنگار را به همه فعالان خبری و رسانه ای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تبریک و شادباش گفته و آرزومندم که در سایه قلم‌‌های روشنگر، آگاه، هشداردهنده و دلسوز آنها، آینده ای روشن و پرامید در انتظار ایران عزیزمان باشد.

 

محمد خوانساری

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات

(مرکز تحقیقات مخابرات ایران)