سمینار دستاوردهای پروژه "تحلیل نیازمندی‌ها، طراحی و پیاده‌سازی سامانه بومی رتبه‌بندی و پایش وب‌سایت‌ها" برگزار گردید

شما اینجا هستید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، سمینار دستاورد‌های پروژه "تحلیل نیازمندی‌ها، طراحی و پیاده‌سازی سامانه بومی رتبه‌بندی و پایش وب‌سایت‌ها" در روز شنبه ۶ مردادماه ۹۷ با حضور تیم پروژه و جمعی از مدیران و كارشناسان پژوهشگاه برگزار گردید. در این سمینار، علاوه بر معرفی و نمایش سامانه رتبه‌نگار به عنوان محصول نهایی پروژه، معماری، مشخصات فنی، فناوری‌‌های به کار گرفته شده و انواع سرویس‌‌های این سامانه، تشریح گردید.

بنا ار این گزارش هدف از انجام این پروژه، ایجاد یک جایگزین مناسب برای رتبه‌بند‌های غیربومی در کشور با تکیه بر منابع داده‌ای قابل اعتماد، بوده است. در این پروژه كه توسط محققان گروه مدیریت یكپارچه شبكه پژوهشكده فناوری ارتباطات انجام شده، یك سامانه بومی برای تحلیل و رتبه­بندی ترافیکی وب­سایت­ها، به نام رتبه‌نگار، طراحی و پیاده‌سازی گردیده است. این سامانه، علاوه بر پاسخگویی به نیاز کاربران، امکان ذائقه‌سنجی کاربران داخلی جهت برنامه‌ریزی فضای وب را نیز فراهم می ­آورد.

لازم به ذكر است كه رتبه­ بندی وب­سایت­ها، روشی برای سنجش محبوبیت وب سایت­ها از دید كاربران می‌باشد كه براساس معیار‌های از پیش تعیین شده ­ای صورت می‌پذیرد.