امضای سند اقدام مشترک وزارت ارتباطات و نیرو / حرکت برای ایجاد یکصد هزار فرصت شغلی و افزایش بهره وری و کاهش میزان مصرف آب و برق

شما اینجا هستید

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز (سه شنبه) ظهر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر نیرو سند اقدام مشترک دو وزارتخانه را امضا کردند.
بر اساس این سند که برای توسعه کاربرد‌های فناوری‌‌های نوین ارتباطات و فناوری اطلاعات در صنعت آب و برق تهیه و تدوین شده، ایجاد ۱۰۰هزار فرصت شغلی در بستر ICT و در قالب ۲۰ هزار شرکت کسب و کار نوپا، هزار شرکت متوسط، یکصد شرکت بزرگ و پنج شرکت بین المللی پیش بینی شده است. 

با اجرای این سند ضمن ایجاد فرصت‌‌های شغلی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات صنعت برق، کنتور‌های آب و برق، کلیدها، پست‌‌های برق و روشنایی معابر هوشمند میشود و میزان مصرف آب و برق کاهش پیدا می‌کند.
بر اساس مطالعات صورت گرفته اجرای پایلوت شبکه هوشمند توزیع و مصرف آب و برق، توسعه ظرفیت مخابرات و انتقال داده برای کاربرد‌های هر دو حوزه نیرو و ICT با استفاده از زیرساخت‌‌های شبکه توزیع برق، راه اندازی و توسعه بازار الکترونیکی آب و برق با مشارکت بخش خصوصی و طراحی و راه اندازی آزمایشی پلتفرم دسترسی پذیری داده‌ها و خدمات حوزه آب و برق در اولویت قرار گرفته اند.
در این سند با مشخص شدن شاخص‌‌های رسیدن به اهداف در بخش‌‌های مختلف، اجرا، مدیریت و نظارت کلان آن برعهده معاونت‌‌های تخصصی مربوط در دو وزارتخانه خواهد بود و مجریان توسط شرکت‌ها و سازمان‌‌های ذیربط در دو وزارتخانه معرفی می شوند.