آزمایشگاه امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات پژوهشگاه، آزمایشگاه مرجع در حوزه امنیت ICT كشور است

شما اینجا هستید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، آزمایشگاه امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به عنوان آزمایشگاه مرجع در حوزه امنیت كشور، به منظور ارزیابی عملکرد امنیتی محصولات كاربردی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ، مجهز به تیم مجرب، متخصص و كارآزموده از لحاظ فنی و همچنین بروزترین تجهیزات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و پایگاه‌‌های داده می‌باشد.

بنا بر این گزارش ارائه‌ خدمات تایید نمونه و ارزیابی امنیتی، كمك به سازندگان و توسعه‌دهندگان محصولات بومی امنیتی و همچنین تضمین محصول كه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد، از ماموریت‌‌های مهم آزمایشگاه پژوهشكده امنیت است.

این آزمایشگاه مرجع به منظور تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، دستیابی به اهداف تعیین شده در برنامه‌ی ۵ ساله و نیز رسیدن به اقتصاد دانش بنیان در حوزه­‌‌های ارزیابی امینت شبكه، امنیت سامانه­‌ها و فناوری امنیت اطلاعات مبتنی بر استاندارد ۱۵۴۰۸ خدمات خود را ارائه می­ نماید.

اداره آزمایشگاه‌‌های امنیت در قالب زیربخش‌‌های شبکه، سامانه و سازمان در زمینه‌‌های تخصصی ذیل به فعالیت خود ادامه می‌دهد:

ارائه خدمات و سرویس در حوزه ارزیابی امنیت محصولات وب
ارائه خدمات در حوزه ارزیابی امنیت محصولات SIEM
ارائه خدمات در حوزه  ارزیابی عملكرد امنیت سامانه‌‌های هوشمند (صیانت فرهنگی/ اجتماعی)
ارائه خدمات در حوزه ارزیابی عملكرد امنیت محصولات شبكه UTM و Firewall
ارائه خدمات در حوزه ارزیابی عملكرد امنیت سامانه‌‌های پیشگیری از نفوذ مبتنی بر شبكه

گفتنی است متقاضیان می­توانند به منظور ارزیابی محصولات خود  از طریق تماس با  شماره ۸۴۹۷۷۸۲۵ و یا ایمیل  به seclab@itrc.ac.ir,  درخواست خود را ارسال نمایند.