جایزه سالانه زنان در مهندسی (WIE) بخش ایران IEEE كسب شد

شما اینجا هستید

توسط یکی از پژوهشگران پژوهشگاه؛

جایزه سالانه زنان در مهندسی (WIE) بخش ایران IEEE كسب شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ در مراسمی درحاشیه  بیست و  ششمین کنفرانس مهندسی برق ایران که دردانشگاه صنعتی امام سجاد (ع) برگزارشد، دکتر سعیده پارسایی فرد موفق به دریافت جایزه سالانه زنان در مهندسی بخش ایران  IEEE  گردید.

بنا بر این گزارش، این جایزه به طور سالانه و بر اساس مقالات چاپ شده در IEEE، كتاب‌های چاپ شده در انتشارات معتبر و فعالیت‌های علمی و مهندسی اعضای انجمن به اشخاص تعلق می گیرد.

این گزارش حاكی است، جایزه زنان در مهندسی  (WIE) جایزه ای برای ایجاد انگیزه و تقدیر از زنان تلاش گر و خلاق و کارآفرین درعرصه‌‌های مختلف فعالیتIEEE در کشور است که هر سال به یکی از زنان مهندس که مشارکت و سهم عمده ای دراین راستا ( از طریق پژوهش، آموزش و فعالیت‌‌های اجرایی و صنعتی) داشته اند تعلق می گیرد.

اهداف کلی آن ارتقای فعالیت‌ها در راستای اهداف کمیته WIE, تشویق، ترغیب و تقدیر از زنان تلاش گر و تاثیرگذار و ارتقای جایگاه IEEE و WIE در ایران است.

انجمن جهانی IEEE بزرگ ترین انجمن حرفه ای در حوزه برق و کامپیوتر درسطح جهان است که بیش از ۴۰۰ هزار عضو در ۱۶۰ کشور جهان دارد. این موسسه حدود ۳۰ درصد از کل تولیدات علمی جهان در زمینه برق و کامپیوتر را منتشر می کند و شمار مجلات آن به عدد ۱۰۰ می رسد. یکی از کار‌های مهم این موسسه در دنیا استانداردسازی است. شاخه ایران IEEE با قدمت بیش از ۴۰ سال مشغول فعالیت است.

 گفتنی است یکی از فعالیت‌‌های سالانه این انجمن، شناسایی و تقدیر از فعالان این حوزه در سطح کشور است که در مراسمی در حاشیه کنفرانس مهندسی برق ایران از این فرهیختگان تقدیر می نماید.