بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

برگزاري كارگاه " یادگیری عمیق و کاربردهای آن" در پژوهشگاه


برگزاري كارگاه " یادگیری عمیق و کاربردهای آن" در پژوهشگاه
طرح جویشگر بومی، به جهت ارتقاي علمي مخاطبين خود اقدام به برگزاری یک دوره پاییزی با عنوان "یادگیری عمیق و کاربردهای آن" نموده است.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، این دوره ۴ روزه بوده و امروز چهارشنبه 5 مهر ماه اولين جلسه آن برگزار گرديد.

بنا بر اين گزارش، در دوره مذكور شركت كنندگان هم از بعد نظری و هم از بعد عملی با تئوری ها و کاربردهای مطرح در یادگیری عمیق آشنا شده و آمادگی کار و تحقیق بر روی مدلهای پیچیده تر در زمینه های کاری خود را کسب خواهند کرد.

اين گزارش حاكي است، در كارگاه مذكور مقدمات مورد نیاز برای درک تئوریهای یادگیری عمیق و مهمترین عناوین موجود در جبر خطی، آمار و احتمالات و یادگیری ماشین عنوان گرديد.

اين گزارش مي افزايد در ادامه روند برگزاري اين دوره ، در روز دوم شبکه های عصبی به عنوان مدل پایه در یادگیری عمیق توضیح داده مي شود و تئوری های موجود در آن تببین مي شود. در روز سوم و چهارم نیز دو مدل اصلی از مدل های یادگیری عمیق معرفی خواهند شد. در روز سوم مدلهای بازگشتی (RNN) و انواع آن نيز معرفی شده و کاربردهای آن در حوزه پردازش متن به صورت عملی نشان داده خواهد شد. در نهایت در روز چهارم شبکه های عصبی کانوولوشنال (CNN) و کاربرد آن در حوزه پردازش تصویر معرفی مي گردد.

همچنین به منظور آشنایی عملی افراد شرکت کننده، جلسات پایانی هر روز (مجموع ۴ جلسه) به صورت کارگاهی و با هدف آشنایی عملی نحوه کار با یکی از قوی ترین ابزارهای موجود در حوزه یادگیری عمیق (Tensoflow) برگزار خواهد شد.

گفتني است جلسات بعدي اين دوره در روزهاي 12، 19 و 26 مهر ماه برگزار خواهد شد.