بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

حضور معاون وزیر ارتباطات و رئیس پژوهشگاه در منزل شهید اتابکی


حضور معاون وزیر ارتباطات و رئیس پژوهشگاه در منزل شهید اتابکی
همزمان با ایام گرامیداشت فتح خرمشهر، معاون وزیر ارتباطات ، رییس پژوهشگاه ارتباطات و جمعی از مدیران وزارت ارتباطات در منزل شهید علی حیدر اتابکی حضور یافتند و مقام شامخ شهدا را گرامی داشتند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همزمان با ایام گرامیداشت فتح خرمشهر، مهندس راسخ، دکتر خوانساری، دکتر فرنقی زاد، مهندس آبرودی و مهندس نوری در منزل شهید علی حیدر اتابکی حضور یافتند و از نزدیک با خانواده این شهید دیدار کردند.

 در این نشست صمیمی ، مهندس مهدی راسخ با اشاره به اینکه بسیاری موضوعات براساس گذر زمان، دچار کهنگی می شوند افزود: فرهنگ ایثار و شهادت به کانون هستی  متصل و همیشه جاودان است.

 وی با اشاره به برنامه ریزی وزارت ارتباطات برای دیدار و شنیدن درخواستها و دیدگاههای فرزندان شهدا گفت: به همت همکاران، بانک اطلاعاتی از فرزندان شهدای مجموعه وزارت ارتباطات، تهیه شده است تا به نحو مطلوب از پتانسیل  وارثان شهدا استفاده شود.

 مهندس راسخ تصریح کرد: در برنامه داریم در تمام شرکت ها و سازمان های وزارت ارتباطات که فرزندان شهدا حضوردارند، برایشان در روز شهادت این بزرگواران، بزرگداشت برگزار کنیم.

 این مقام مسوول با تاکید براینکه آسایش و امنیت  را مدیون خون شهداییم ادامه داد: شما خانوادهای شهدا اسوه صبر و استقامت هستید و ما باید سالیان سال از روحیه با عظمت شهدا درس بگیریم .

 وی اظهار کرد: در نظر داریم در مجموعه جدید سایت امام سجاد (که مرکز بزرگ حوزه ICT در آینده خواهد بود)؛ بخشی به نام شهید اتابکی نامگذاری شود .

 همچنین در این مراسم دکتر خوانساری با اشاره به اینکه حضور در محافلی با حضور خانواده شهدا، توفیق می خواهد که امروز این نعمت نصیب ما شده است؛  ادامه داد: نفش خانواده شهدا و فرزندان شهدا در ادارات حایز اهمیت است و موجب پویایی بیشتر در فضای  کاری می شود تا با برخورداری و ترویج فرهنگ  ایثار و شهادت، همکاران  با احساس مسوولیت بیشتر نسبت به وظایف محوله،  اقدام کنند.

  شهید علی حیدر اتابکی در سال 1340 چشم به جهان گشود ، او پس از گذراندن دوران کودکی و نوجوانی،‌ کارمند مرکز تحقیقات مخابرات ایران شد و در 61/3/3 در عملیات بیت المقدس در آزادسازی خرمشهر به فیض شهادت رسید.