بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

برگزاري جلسه با حضور مجريان پروژه طرح جويشگر بومي در پژوهشگاه


برگزاري جلسه با حضور مجريان پروژه طرح جويشگر بومي در پژوهشگاه
جلسه ای با حضور مجریان پروژه های طرح جویشگر بومی در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران ) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات،‌ در ابتدا جلسه دبیرخانه طرح جویشگر بومی موضوع کنترل پروژه در دفتر مدیریت طرح جویشگر بومی را توضیح داد و نحوه بهبود مشارکت شرکتها در تهیه گزارشهای ماهیانه طرح را مطرح کردند.

سپس در ادامه مهندس  شریفی از پژوهشگران پژوهشگاه برنامه عملیاتی پیشنهادی برای توسعه خوشه اقتصادی در حوزه جویشگر بومی را تشریح کرد که شامل چهارگام بوده و مجموعه‌ای از واحدهاي کسب‌وکار، نهادهای عمومی و موسسه‌های پژوهشی را شکل می‌دهد که با چالش‌ها و فرصت‌های مشترک مواجه هستند.

در ادامه دکتر محمدیان در خصوص مدل موفقیت و رشد اقتصادی جویشگرهای بومی توضیح داد و موفقیت در طرح جویشگر را تمرکز بر R&D که ارتباط مستقیم بر توسعه کسب و کار های جویشگر دارد دانست و در ادامه  پیامدها و تاثیرات اقتصادی شدن جویشگرها شامل : اقتصاد خرد بنگاه (تمرکز بر توسعه بازار در کوتاه مدت و اقتصاد کلان (بلند مدت) را تشریح نمود.

گفتني است در ضمن سایت جویشگر بومی به آدرسwww.didras.ir " تمام اطلاعات مربوط به این طرح قابل‌دسترسی برای علاقه‌مندان می‌باشد.