بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

آنتي ويروس بومي كشور موفق به شناسايي بدافزار باجگير شد


آنتي ويروس بومي كشور موفق به شناسايي بدافزار باجگير شد
بدافزار باجگیر كه به سیستم های كشورهاي همجوار حملات گسترده اي انجام داده است، توسط ضدباجگير بومي پادويش شناسايي شد و به سيستم‌هايي كه از اين آنتي ويروس استفاده مي‌كنند آسيبي نرساند.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، این باج‌افزار اقدام به رمزنگاری کلیه فایل‌ها و داده‌های رایانه‌ اشخاص مي‌كند و سپس درخواست باج (واريز پول به طريق اينترنتي و ...) در قبال رمزگشایی براي اجازه دسترسی صاحبان اطلاعات می‌کند. بنابراين اشخاص تا قبل از پرداخت باج، نمي توانند به فايل‌ها و اطلاعات داخل كامپيوتر خود دسترسي داشته باشند.

بنا بر اين گزارش،  با وجود انتشار این بدافزار در چند روز گذشته در سراسر جهان و حدودا در برگيري 90 کشور، آنتي ويروس پادويش توانست با موفقيت بدافزار باجگير را شناسايي و حملات آن را متوقف نمايد.

 بنا بر اين گزارش، به كاربران فضاي مجازي توصيه مي شود جهت جلوگيري از آسيب هاي احتمالي و آلوده شدن سيستمهاي خود علاوه بر نصب نمودن آنتي ويروس پادويش در سيستم عامل ويندوز و اندرويد كه مجهز به ضد باجگير است، از داده هاي خود نيز پشتيبان تهيه نمايند و سيستم عامل كامپيوتر خود را بروز كنند. همچنين اشتراك فايل ويندوز را غيرفعال نمايند و ويندوز هاي قديمي پايين‌تر از ويندوز7 شامل XP و ... را كنار بگذارند.

به همه كاربران توصيه اكيد مي‌شود، آنتي ويروس بومي پادويش به همراه نسخه باجگير آن بر روي سيستم‌هاي كامپيوتر و موبايل خود نصب نمايند. چرا كه نه تنها WannaCry را حتي قبل از اينكه منتشر شود، تشخيص داده و خنثي مي كند، بلكه جلوي انواع ديگر باجگيرها را نيز خواهد گرفت.

گفتني است ضدبدافزار بومي پادويش تنها محصول كامل كشور است كه با مشاركت و همكاري پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات و يك شركت دانش بنيان با بكارگيري ده‌ها نيروي نخبه و متخصص جوان ايراني درداخل كشور توليد شده و در سال 1395 نسخه تكامل يافته خانگي و تجاري آن منتشر گرديد.

هموطنان گرامي مي‌توانند جهت دسترسي به نسخه رايگان خانگي آنتي ويروس مذكور و دانلود آن، از طريق وب سايت www.padvish.com اقدام نمايند. كاربران مي توانند پس از نصب آنتي‌ويروس مذكور، نسخه موقت رايگان ضدباجگير مربوط را از آدرس ذيل دانلود و نصب نمايند.

www.padvish.com/contents.php/fa/187