بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

نقش موثر پژوهشگاه در انجام پروژه‌های ملی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

رئیس پژوهشگاه در دیدار نوروزی همکاران تاکید کرد:
نقش موثر پژوهشگاه در انجام پروژه‌های ملی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

دکتر خوانساری در دیدار نوروزی خود با همکاران گفت: این پژوهشگاه به عنوان مشاور مادرتخصصی در حوزه فاوا، در انجام طرحهای ملی و کلان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همانند سایر مجموعه‌های وزارت متبوع، نقش موثری داشته که حاصل تلاش همه همکاران در سال ‌های گذشته است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر خوانساری امروز سه شنبه 15 فروردین ماه قبل از نماز ظهر و عصر با همکاران دیدار کرد و ضمن قدردانی از زحمات همکاران در سال گذشته، فرارسیدن سال جدید را به آنان تبریک گفت.

بنا بر این گزارش، رئیس پژوهشگاه ابراز داشت: در سال گذشته هر پژوهشکده با چندین پروژه کلیدی فعالیتهای موثری در راستای اقتصاد مقاومتی برای مجموعه وزارت و سازمان‌های تابعه آن انجام داد. وی همچنین افتتاح و راه اندازی آزمایشگاه‌های تایید نمونه در تمامی پژوهشکده‌ها را قدم موثری در مسیر پیشرفت و بومی سازی در کشور عنوان کرد.

ایشان در بخش بعدی سخنان خود با توجه به نامگذاری سال 1396 توسط مقام معظم رهبری به سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" به دو مورد از سخنان معظم‌له اشاره صریح نمودند و از همکاران خواستند این سخنان را سرلوحه کاری خود قرار دهند. مورد اول اشاره به واردات اجناسی است که توانایی تولید در داخل است. دکتر خوانساری در این خصوص گفت: وظیفه ما به عنوان یک مجموعه پژوهشی بومی سازی تکنولوژی می‌باشد و همکاران می‌بایست ایجاد زنجیره نوآوری تا فناوری و بازار و نیز تجاری سازی فناوری‌های بومی شده در پژوهشگاه را از اهم وظایف خود قرار دهند. همچنین گفتند امسال پژوهشگاه برای انجام پروژه‌های محوری و نقشه راه برنامه‌هایی دارد که انشاا…با همکاری و همت همه کارکنان، این مهم محقق خواهد شد.

دومین نکته بیان شده توسط مقام معظم رهبری که دکتر خوانساری در جلسه بر آن تاکید نمودند، بهره گیری از مدیران متدین و انقلابی در انجام امور است. دکتر خوانساری در این زمینه گفت: امیدواریم در سال جدید خصوصا در بخش پژوهشی بتوانیم از توانمندی‌های همه متخصصین داخلی در بخش‌های مدیریتی بهره‌مند شویم و با گردش مدیریتی مناسب، از تجربیات سازنده مدیران قبلی و ایده‌های نوآورانه مدیران جدید استفاده نموده تا با همتی مضاعف در راستای اهداف حوزه فاوا گام برداشته و مسیر رشد و تعالی را سریعتر بپیماییم.

ایشان در پایان به همه فعالان و زحمتکشان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور خدا قوت گفته و برای آنان آرزوی سلامتی و موفقیت نمودند.