بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

رونمایی از فناوری جدید شارژ بی سیم گوشی در هوا


رونمایی از فناوری جدید شارژ بی سیم گوشی در هوا
یک شرکت نوپا فناوری جدیدی برای شارژ بی سیم ابداع کرده که در قالب آن از امواج مافوق صوت برای انتقال انرژی برق استفاده می‌شود.

به نقل از اسلش گیر، البته هنوز تولید شارژرهای بی سیم انبوه بر مبنای این فناوری آغاز نشده و «یو بیم» ترجیح می‌دهد فناوری خود را کماکان مخفی نگهدارد تا آن را به بلوغ کامل برساند.

این شرکت هفته قبل اطلاعاتی را در این زمینه در همایش Upfront در لس آنجلس  افشا کرد. مردیت پری مدیر عامل یوبیم در این همایش یک گوشی اندرویدی را ابتدا در یک قاب بزرگ و ضخیم قرار داده و سپس آن را در برابر یک دستگاه شارژ که به شکل جعبه ای سفید رنگ بود گذاشت و این جعبه با انتشار امواج مافوق صوت توانست گوشی یاد شده را شارژ کند.

در حال حاضر شارژ بی سیم گوشی‌ها از طریق قراردادن آنها بر روی سطوح منتقل کننده انرژی الکتریسیته صورت می‌گیرد و این اولین بار است که می‌توان یک گوشی را در هوا و بدون نیاز به اقدام خاصی شارژ کرد.

قرار است در طراحی نهایی این قاب کوچک تر و ظریف تر و باریک تر شود تا شارژ بی سیم گوشی‌ها سریع تر صورت بگیرد. با توجه به پنهان کاری شرکت سازنده هنوز زمان عرضه عمومی این فناوری و هزینه استفاده از آن مشخص نیست.