انتقال بی سیم رمز عبور از بدن انسان

شما اینجا هستید

نوآوری در ایمن سازی تبادل داده‌ها؛

انتقال بی سیم رمز عبور از بدن انسان

محققان به فناوری جدیدی دست یافته اند که طی آن از بدن انسان برای انتقال بی سیم کلمات عبور استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از انگجت، ارسال اطلاعات در فرمت‌های بی سیم نظیر وای فای و بلوتوث رویداد پیچیده و جدیدی نیست با این حال این روش انتقال اطلاعات را نمی توان لزوما ایمن در نظر گرفت.

این روزها و همزمان با توسعه فناوری خانه‌‌های هوشمند، محققان به روش‌های گوناگونی جهت انتقال ایمن اطلاعات از طریق بی سیم فکر می‌کنند و حالا به بدن انسان به عنوان مجاری قابل اطمینان رسیده اند.

در این نوآوری دیدنی، محققان دانشگاه واشنگتن شیوه ای را توسعه داده اند که در آن سیگنال‌های بی سیم از یک صفحه لمسی در یک دست به دستگاه هوشمند دیگری که در دست دیگر قرار دارد با اتکا به تماس فیزیکی انتقال داده می‌شود.

ویژگی مهم این نوآوری در آن است که از الکتریسیته ساکن بدن انسان به عنوان مبنای اصلی کار استفاده می‌شود و درحالی که داده‌ها همچنان به طور بی سیم انتقال داده می‌شوند اما تنها به بدن انسان محدود هستند و امکان دسترسی اطرافیان به آنها وجود ندارد.

فناوری جدید محققان دانشگاه واشنگتن نه تنها برای خانه‌‌های هوشمند یا بازکردن قفل در خودرو کاربرد دارد بلکه از آن می‌توان برای انتقال ایمن و بی خطر اطلاعات به تجهیزات الکترونیکی پوشیدنی و حتی برای هماهنگ سازی شبکه حسگر‌های تعبیه شده در بدن استفاده کرد.