یخچال‌های هوشمند خرید و پخت و پز را ساده می‌کنند

شما اینجا هستید

دو شرکت فناوری مایکروسافت و Liebherr سازنده لوازم خانگی با همکاری هم درصدد ساخت نسل جدیدی از یخچال‌‌های هوشمند هستند که خرید و انجام پخت و پز را با استفاده از فناوری مدیریت هوشمند غذا ساده تر می‌کند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از اکونومیک تایمز، بخش تولید لوازم خانگی Liebherr ابزار ارتباطی خاصی به نام SmartDeviceBox ابداع کرده که با نصب آن بر روی یخچال‌ها و فریزرها اتصال این ابزار به اینترنت و تسهیل تبادل اطلاعات ممکن می‌شود.

سیستم یاد شده قابلیت یادگیری و خودآموزی دارد و لذا پس از مدتی استفاده از آن در منازل، یخچال‌‌های مجهز به سیستم مذکور از خلقیات و عادات غذایی مالکان خود مطلع می‌شوند و بر همین اساس برای کمک به فرایند پخت غذا و خرید مواد غذایی برنامه ریزی کرده و یادآوری‌‌های لازم را ارائه می‌دهند.

سیستم خودآموز هوشمند مذکور برگرفته از فناوری مورد استفاده در دستیار صوتی کورتاناست که می‌تواند پس از مدتی تعامل با کاربر خود اولویت‌ها و علائق و سلائق وی را بیاموزد و بر همین اساس رفتار کند.

با توجه به ماژولار بودن یخچال‌‌های یاد شده به روز کردن ابزار فناوری نصب شده بر روی آنها به سادگی ممکن است. در گام اول SmartDeviceBox بررسی دقیق محتویات یخچال‌ها را با استفاده از دوربین و فناوری تشخیص هویت اشیا ممکن می‌کند. تصویربرداری از درون یخچال و برآورد دقیق محتویات ان نیز به سادگی ممکن خواهد بود.

اطلاعات به روز شده به طور خودکار در فهرست موجودی یخچال ثبت می‌شود و کاربران با مرور سریع این فهرست می‌توانند برای خرید اقلام ضروری برنامه ریزی کنند. فهرست اقلام خرید هم از طریق app تلفن همراه خاص طراحی شده در هر زمان و مکان به راحتی قابل مشاهده خواهد بود. این app با ویندوز، آندروید و iOS سازگاری دارد.

تا به حال یک نمونه اولیه از این یخچال تولید شده ولی هنوز زمان دقیق عرضه مدل نهایی آن برای استفاده عموم مشخص نشده است.