پیشگیری ازابتلا به گردن متنی با عینک هوشمند

شما اینجا هستید

تهران-ایرنا-محققان ازعینک هوشمند و اپلیکیشنی رونمایی کرده اند که وضعیت نشستن کودکان را هنگام کار و بازی با تبلت و تلفن‌‌های هوشمند کنترل کرده و به آنها هشدار می‌دهد که صاف بنشینند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، گردن متنی 'تکست نک' و گیم بوی ازجمله بیماری‌‌های شایع نسل گجت زده است که ناشی از ساعت‌ها پایین انداختن سر و نگاه کردن به صفحه نمایش تلفن همراه و تبلت بروز می‌کند.
در این عینک‌ها حسگرهایی تعبیه شده است که وضعیت سر کاربر را کنترل می‌کند و اگر سر آنها بسیار پایین خم شود، هشدار می‌دهد. درصورتی که کاربر ۵ هشدار دریافت کند، اپلیکیشنی که کاربر از آن استفاده می‌کند خاموش می‌شود و بازی آنها را قطع می‌کند.
به گفته محققان سازنده این عینک‌ها، نتیجه آزمایش نمونه اولیه این عینک‌ها که EyeForcer نامیده می‌شوند، نشان داد که کودکان به تذکرات این عینک‌ها بسیار سریع واکنش می‌دهند.
این در حالی است که کودکان معمولا به تذکرات والدین خود برای صاف نشستن گوش نمی دهند، اما این عینک‌ها به کودکان استقلال می‌دهد تا وضعیت نشستن خود را تصحیح کنند؛ چرا که به آنها وقت بیشتری برای بازی کردن می‌کند.
حتی اگر کودکان این عینک‌ها را از چشم خود بردارند، آنها بازهم هشدار‌های در زمینه وضعیت بد نشستن خود دریافت می‌کنند و اپلیکیشنی که از آن استفاده می‌کنند خاموش خواهد شد.EyeForcer شبیه عینک بدون لنز است و در رنگ‌‌های مختلفی موجود است.