برگزاری نشست دوم شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء (IoT)

شما اینجا هستید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) دومین نشست شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء (IoT) با حضور مهندس برات قنبری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی، دکتر امیرحسین دوایی معاون فناوری و نوآوری و دکتر مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه تعدادی از مدیران شرکت‌ها و سازمان‌‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نمایندگانی از بخش خصوصی فعال در این زمینه و استادان دانشگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

بنا بر این گزارش در این جلسه مهندس قنبری ضمن اشاره بر نقش وزارت به عنوان سیاستگذار و مقررات گذار این حوزه بر استخراج نقشه راه و راه کارهایی برای مشارکت تمامی قسمتها از جمله بخش خصوصی، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و استفاده از همه ظرفیتها تأکید فرمودند.

در ادامه دکتر براری، با ابراز امیدواری از اجرای طرح برای ارتقاء صنایع، آمادگی آن معاونت برای پی گیری قوانین و مقررات مرتبط برای الزامات اجرایی شدن این فناوری را اعلام فرمودند.

در بخش دیگر از جلسه دکتر دوایی با بیان دیدگاه‌‌های مختلف نسبت به فناوری اینترنت اشیا اشاره داشتند که باید با نگاه حداقل ساختن اتلاف منابع به تمام حوزه‌ها وارد شد.

سپس دکتر ضرابی به ارائه دستاورد‌های فاز اول پروژه رگولاتوری اینترنت اشیا در حوزه خودرویی پرداختند و رویکرد‌های مختلف اعضا در خصوص پایلوت مورد نیاز این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در دومین جلسه شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء (IoT) اعضای حاضر در جلسه پیرامون مباحث مطرح شده به تبادل نظر پرداختند.