ساخت کوچک‌ترین و کم مصرف‌ترین کارت گرافیک جهان به کمک نانوفناوری

شما اینجا هستید

تهران- ایرنا- یک شرکت فعال در حوزه فناوری نانو کوچکترین و کم مصرف‌ترین کارت گرافیک را با استفاده از نانوفناوری ساخته است که امکان بازی‌‌های پیشرفته گرافیکی با رایانه‌‌های کوچک در محیط خانه را فراهم می‌کند.

به گزارش گروه علمی ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، مت اسکاینر، معاون این شرکت آمریکایی در مورد این محصول جدید گفت: کارت گرافیک AMD Radeon™ R9 Nano که برای اولین بار در سطح جهان در نمایشگاه سرگرمی‌‌های الکترونیکی در لس آنجلس در ژوئن سال ۲۰۱۵ برای طرفداران بازی‌‌های رایانه ای به نمایش گذاشته شد، بر اساس تراشه‌‌های گرافیکی به نام فیجی (Fiji) ساخته شده است.
وی افزود: این کارت گرافیک علاوه بر کارت‌‌های گرافیک AMD Radeon™ R9 Fury و R9 Fury X AMD Radeon™ سومین کارت گرافیک ساخته شده بر پایه این تراشه است.
اسکاینر ادامه داد: خانواده کارت‌‌های گرافیک AMD Radeon™ R9 Fury که بر اساس تراشه‌‌های فیجی ساخته شده اند، با استفاده از حافظه‌هایی با پهنای باند بالا به منظور کاهش مصرف انرژی و افزایش راندمان برای ایجاد رزولوشن‌‌های بالا، تجارب بی نظیری را برای علاقمندان به ارمغان آورده و نقطه عطفی در بازی‌‌های رایانه ای ایجاد کرده اند.
وی بیان کرد: اما این کارت گرافیکی جدید، کم مصرف‌ترین و کوچک‌ترین کارت گرافیک ITX است و ۳۰ درصد قدرت عملکرد بیشتر و ۳۰ درصد مصرف توان کمتر نسبت به نسل قبلی کارت‌‌های این شرکت دارد.
وی اظهار کرد: این شرکت به کمک کارت‌‌های گرافیک Radeon™ R9 Nano، با طراحی کوچک و محیط بسیار آرام برای بهبود بازی‌‌های جدید روی آخرین رابط برنامه‌‌های کاربردی مانند DirectX® 12، اجرای انواع بازی‌ها را در منزل ممکن می‌کند.
اسکاینر گفت: تجهیزات کارت گرافیک Radeon با ارایه عملکرد عالی، طرح‌‌های بی همتای واحد پردازنده گرافیکی و فناوری‌‌های خلاقانه، عصر جدیدی از بازی‌‌های رایانه ای را به وجود آورده است.
خط تولید کارت گرافیک AMD Radeon R9 طیف عظیمی از محصولات، با قیمت‌‌های متنوع ارایه می‌دهد، این کارت‌ها با ارایه گرافیکی بسیار قدرتمند تقریبا همه نیاز‌‌های کاربران را برطرف می‌کند.