كارگاه‌های آموزشی پروژه‌های CDN و OTT پایان یافت

شما اینجا هستید

به‌گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مركز تحقیقات مخابرات ایران)، به دنبال برگزاری كارگاه‌‌های آموزشی پروژه‌‌های CDN و OTT كه از روز شنبه ۲۳ خردادماه با حضور مشاورین خارجی و فعالان این حوزه در پژوهشگاه آغاز گردیده بود، روز‌های سه شنبه و چهارشنبه نیز با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ ادامه یافت.

بنا بر این گزارش هدف از برگزاری این جلسات در روز‌های پایانی، تعامل بیشتر  کارشناسان هر دو پروژه با مشاوران خارجی جهت دریافت نقطه نظرات مشاور خارجی و همچنین به اشتراك گذاری نتایج مطالعات انجام شده بود.

روند طرح سوالات به ترتیب مباحث حقوقی CDN، مباحث حقوقی OTT، موارد فنی CDN، موارد مربوط به طرح تجاری CDN، موارد فنی OTT،  موارد مربوط به طرح تجاری OTT و مباحث  متفرقه این دو پروژه بود.

از آنجائیكه تعاملات بیشتر با ذینفعان و بازیگران حوزه‌‌های CDN و OTT ، منجر به ارائه نتایج بهتر این دو پروژه خواهد شد، در روز پایانی، نمایندگانی از شركت‌‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت و ارائه كنندگان سرویس‌‌های OTT با حضور در پژوهشگاه با تیم‌‌های فنی پروژه‌‌های CDN و OTT و همچنین مشاور خارجی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در جلسات با این فعالان،  مشکلات، دغدغه‌ها و موارد فنی و چالش‌‌های کسب و کار حوزه‌‌های CDN و OTT مطرح گردید.

در پایان این كارگاه‌‌های آموزشی و جلسات پرسش و پاسخ، مقرر گردید تا مشاورین خارجی با توجه به داده‌‌های جمع آوری شده، گزارشی از ارزیابی خود ارائه نمایند. و طی چهار هفته، با بررسی  مدل‌ها و مطالعات تطبیقی راهكارها و اقدامات لازم برای نظام دهی خدمات CDN و OTT ارائه نمایند.