نسخه جدید سامانه تایپ گفتار فارسی رونمایی شد

شما اینجا هستید

در نمایشگاه الکامپ؛

نسخه جدید سامانه تایپ گفتار فارسی رونمایی شد

به گزارش خبرنگار مهر، نرم افزار تایپ گفتار فارسی بر اساس فناوری تشخیص گفتار پیوسته مستقل از گوینده فارسی طراحی شده و می‌تواند گفتار کاربران را از طریق میکروفن به رایانه منتقل کند تا در محیط‌‌های مختلف امکان تایپ وجود داشته باشد.

از قابلیت‌‌های این نرم افزار تشخیص لهجه، لحن و ایجاد پروفایل شخصی برای کاربران نرم افزار است و همچنین امکان تبدیل فایل‌‌های صوتی ضبط شده به متن نیز وجود دارد به طوری که می‌توان فایل یک سخنرانی یا مذاکرات یک نشست را به نرم افزار داد و متن تایپ شده آن را تحویل گرفت.

همچنین این نرم افزار قابلیت بانک واژگان را تا ۱۲۰ هزار کلمه افزایش داده که در نسخه قبلی ۶۵ هزار کلمه بود. در نسخه قبلی در صورت فعال بودن نرم افزار هر کلامی که از دهان کاربر خارج می‌شد و حتی صدا‌های محیط تایپ می‌شد اما در این نرم افزار با ارتقای اینترفیس کاربر و رایانه، تنها مواردی که کاربر مایل به ضبط آن است تایپ می‌شود.

ویرایش خودکار متون و شناسایی گوینده از روی صدا از دیگر قابلیت‌‌های نسخه جدید سامانه تایپ گفتار فارسی است که بر اساس استخراج اطلاعاتی از سیگنال گفتار فرد گوینده انجام می‌شود. این موارد می‌تواند کاربرد‌های مختلف امنیتی و کنترل دسترسی داشته باشد.

درج دیدگاه


سوال امنیتی
این بخش به منظور جلوگیری از ورود هرزنامه در نظر گرفته شده است. لطفاً آن را تکمیل نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎