طعم شیرین کاهش هزینه خانوار در بخش ارتباطات به کام مردم

شما اینجا هستید

رئیس کمیسیون مخابرات مجلس؛

طعم شیرین کاهش هزینه خانوار در بخش ارتباطات به کام مردم

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سبحانی فر رئیس کمیسیون مخابرات مجلس در مراسم پایان هم کدسازی تلفن ثابت در سراسر کشور با اشاره به مصوبه هزینه درآمد‌های بخش برای توسعه زیرساختها و مناطق محروم در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اجرای مصوبات قانونی، نقش اساسی در توسعه کشور دارد.

سبحانی فر در ادامه با بیان این که نیمی از برنامه ی پنجم توسعه در دولت دهم سپری شد و متاسفانه به دلیل بی ثباتی مدیریتی و عدم هماهنگی و همکاری اجزاء باعث عقب ماندگی این بخش شد، گفت: با روی کار آمدن دولت یازدهم و انتصاب وزیر جدید ارتباطات، در این مدت شاهد جهش بسیار خوبی در حوزه ارتباطات بودیم و انتظار داریم عقب ماندگی‌‌های گذشته، تا پایان برنامه، جبران شود.

وی با اشاره به دو برابر شدن پهنای باند بین المللی از ۷۰ به ۱۴۰ گیگ افزود: حقیقتاً کار‌های بزرگی در این مدت صورت گرفته است که از سه برابر شدن پهنای باند IP داخل کشور تا راه اندازی ۴ هزار مرکز روستایی دارای ADSL که ۸ هزار روستا را به اینترنت متصل کرده است، می‌توان یاد کرد که جای تقدیر دارد.

این نماینده مجلس استفاده از تکنولوژی‌‌های جدید را از اقدامات دولت تدبیر و امید دانست و گفت: دستاورد این کار ارایه خدمات نسل‌‌های جدید توسط اپراتورها است.

وی با تاکید بر توجه ویژه مجلس به بحث ایجاد شبکه ملی اطلاعات و تقدیر از وزارت ارتباطات جهت ایجاد معاونتی جهت فعال کردن بخش خصوصی، گفت: با توجه به صدور خدمات فنی مهندسی به کشور‌های منطقه در دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰،  انتظار ما این است که شاهد توجه بیشتر در حمایت از تولید تجهیزات داخلی باشیم.