بخش خصوصی می‌تواند عهده دار دیتاسنتر باشد

شما اینجا هستید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

بخش خصوصی می‌تواند عهده دار دیتاسنتر باشد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،دکترواعظی بابیان اینکه آمادگی داریم از نوآوری‌‌های جدید در حوزه خدمت رسانی به مردم حمایت وسرمایه گذاری کنیم ادامه داد: امروز لازم است به اهمیت خودمان برای توسعه زیرساخت‌های ICT واقف باشیم و ICT به عنوان پیشران توسعه کشور را باور کنیم.

 وی خدمت رسانی به مردم در زمینه‌‌های مختلف از جمله سلامت الکترونیک را ضروری برشمرد و افزود: مردم به طور منظم فعالیت‌‌های مارا رصد می‌کنند.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: لازم است تسهیلاتی به وجود آوریم که بخش خصوصی  نیز،دیتا سنتر  دارشود و برای بخش خصوصی در این زمینه مزیت‌‌های اقتصادی قایل شویم.

وی بر توجه به محتوا در حوزه ICT تاکید کرد و ادامه داد: توسعه زیرساخت‌های فنی بدون داشتن محتوا‌های داخلی بی نتیجه خواهد ماند.

 واعظی با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات یک موضوع ده ساله است افزود: گناه این دولت  این است که این پروژه را برای خدمت رسانی بیشتر، در الویت برنامه خود قرار  داده است.

وی با بیان اینکه مردم هم اکنون ۳۵ درصد از نیازمندی‌‌های خود را از طریق محتوا‌های داخلی تأمین می‌کنند افزود: امیدواریم در سال آینده این رقم به ۵۰ درصد افزایش یابد.

واعظی حمایت از تولید داخل و توجه اپراتورها به نهضت استفاده از تولیدات داخل را ضروری خواند و گفت: اپراتورها در زمینه اپلیکیشن‌ها و حمایت از تولیدات داخل فعالیت مناسبی داشته اند.

 درمراسم پایان هم کدسازی تلفن ثابت، در سراسرکشور،وزیر ارتباطات و نمایندگان خانه ملت  از دست اندرکاران پروژه یکسان سازی کد‌های مخابراتی از جمله علی اصغر عمیدیان معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات، محمود خسروی معاون وزیر و رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت و کاظم ابراهیمی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با ارائه لوح تقدیر قدردانی کردند.