آزمایشگا‌ه‌های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتقا می‌یابد

شما اینجا هستید

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد:

آزمایشگا‌ه‌های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتقا می‌یابد

رییس  پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) با دارا بودن آزمایشگاه‌‌های تایید نمونه و تخصصی حوزه فناوری ارتباطات در طول یکسال گذشته بیش از ۹۰ مورد آزمایش تایید نمونه انجام داده است.
وی با بیان این که آزمایش‌‌های تایید نمونه ای که در مرکز تحقیقات مخابرات ایران انجام می‌گیرد در بخش حاکمیتی بوده و برای آزمایشگاه‌های بخش خصوصی  دانشگاهها و مراکز علمی صرفه اقتصادی ندارند گفت:  
 در سال جاری بیش از۳۰ مورد آزمون تایید نمونه برای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حوزه‌ ارتباطات رادیویی، ارتباطات نوری و تجهیزات شبکه انجام داده است.
وی گفت: همچنین بیش از ۶۰ مورد خدمات آزمایشگاهی  تخصصی به دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌‌‌های دانش بنیان و شرکت‌های خصوصی در حوزه فناوری ارتباطات ارائه شده است که همه این تعداد آزمایش‌‌های بزرگ و پرهزینه ای بوده است.
 رییس  پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات  در خصوص طرح‌‌های در دست اجرای این آزمایشگاهها گفت: رادیو‌‌های مایکروویو، تکرار کننده‌‌های موبایل نسل ۲، انواع تقویت کننده‌‌های کم نویز، آنتن‌ها و مدارات مایکرویو پسیو، سیستم‌‌های نوری مانند انواع مبدل‌ها، تجهیزات C/DWDM و SDH نوری، تجهیزات شبکه مانند ADSL و تجهیزات VOIP از مواردی است که در آزمایشگاه‌های  پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات  قابل آزمون هستند.
خوانساری با اشاره به حمایت‌‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور توسعه و ارتقا آزمایشگاه‌های مرکز تحقیقات مخابرات ایران گفت: در یک برنامه ی سه ساله مقرر شد آزمایشگاه‌‌های جدید در مرکز تحقیقات ایجاد شده و سایر آزمایشگاه‌‌های آن ارتقا یابد.
وی در پایان گفت: در طول سال‌‌های گذشته با حمایت مالی و فنی مرکز تحقیقات مخابرات ایران،  ۹ آزمایشگاه تایید نمونه و ۴ آزمایشگاه تخصصی در دانشگاه‌‌های کشور ایجاد شده که در حال حاضر ارائه خدمات می‌نمایند و برخی از آنها نقش بسزایی در نظام تایید نمونه کشور دارند. 

درج دیدگاه


سوال امنیتی
این بخش به منظور جلوگیری از ورود هرزنامه در نظر گرفته شده است. لطفاً آن را تکمیل نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎