اخبار پژوهشگاه

شما اینجا هستید

ارائه سمینار همکاران پژوهشگاه در نشست کارگروه طیف شورای رگولاتوری‌های جنوب آسیا و اقیانوسیه (SATRC)

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، همکاران پژوهشگاه در نشست کارگروه طیف شورای رگولاتوری‌های جنوب آسیا و اقیانوسیه (SATRC) که از تاریخ ۲۱ الی ۲۲ خرداد به میزبانی ایران در تهران برگزار شد  سمیناری با عنوان" بررسی وضعیت موجود و آینده باند فرکانسی ۷۰۰ MHz و باندهای سفید تلویزیونی TVWS در جهان" را ارائه کردند.

بنا بر این گزارش در این سمینار که توسط همکاران گروه ارتباطات رادیویی ثابت و سیار پژوهشکده فناوری ارتباطات، مهندس... ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۵۳۶۴۱

دیدار دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری با رئیس پژوهشگاه

در حاشیه نشست تخصصی "پیشران‌های توسعه حمل و نقل جاده‌ای هوشمند (با محوریت خودرو) و نقش ICT در آن"  که با همکاری ستاد" توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت  علمی و فناوری ریاست جمهوری " و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، دکتر منطقی دبیر ستاد مذکور با ریس پژوهشگاه دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این دیدار توانمندیهای پژوهشگاه و سوابق  فعالیتهای صورت گرفته در زمینه اینترنت اشیا و... ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۵۳۶۴۰

در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛
نشست تخصصی "پیشران های توسعه حمل و نقل جاده ای هوشمند و نقش ICT در آن" برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دومین نشست تخصصی ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با عنوان "پیشران‌های توسعه حمل و نقل جاده‌ای هوشمند (با محوریت خودرو) و نقش ICT در آن" توسط ستاد مذکور و با همکاری پژوهشکده فناوری ارتباطات در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، باحضور جمعی از متخصصین و مدیران حوزه ICT، خودروسازان، شهرداری و سایر بازیگران این حوزه از فناوری، برگزار شد.

... ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۵۳۶۳۹
جلسه معارفه مدیران جدید پژوهشگاه برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، این جلسه به منظور معارفه دکتر عبدالرضا بهادری فرد به عنوان "مدیرکل منابع انسانی و اداری و سرپرست امور تدارکات و پشتیبانی" و مهندس حسن پاشایی زاد به عنوان "مدیرکل دفتر طرح و برنامه و سرپرست دفتر امور پژوهشی" پژوهشگاه برگزار گردید.
بنا بر این گزارش، در جلسه مذکورکه با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره پژوهشگاه امروز یکشنبه ۱۲ خرداد برگزار گردید، دکتر یزدانیان گفت: ادغام چهار دفتر به دو دفتر در راستای بهینه سازی... ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ۵۳۶۳۸

از سوی دکتر یزدانیان رئیس پژوهشگاه؛
مدیرکل دفتر طرح و برنامه و سرپرست دفتر امور پژوهشی منصوب شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسن پاشایی زاد به سمت مدیرکل دفتر طرح و برنامه و سرپرست دفتر امور پژوهشی منصوب گردید.

در راستای اجرای بند (۱) اهم انتظارات مقام محترم وزارت در شرح حکم رئیس پژوهشگاه مبنی بر بازبینی ساختاری، طی حکمی از سوی دکتر وحید یزدانیان، مهندس حسن پاشایی زاد به سمت مدیرکل دفتر طرح و برنامه و سرپرست امور دفتر امور پژوهشی منصوب گردید. متن حکم بدین شرح است:

جناب آقای مهندس حسن... ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ ۵۳۶۳۶

از سوی دکتر یزدانیان رئیس پژوهشگاه؛
مدیرکل منابع انسانی و اداری و سرپرست امور تدارکات و پشتیبانی منصوب شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، عبدالرضا بهادری فرد به سمت مدیرکل منابع انسانی و اداری و سرپرست امور تدارکات و پشتیبانی منصوب گردید.

در راستای اجرای بند (۱) اهم انتظارات مقام محترم وزارت در شرح حکم رئیس پژوهشگاه مبنی بر بازبینی ساختاری، طی حکمی از سوی دکتر وحید یزدانیان، عبدالرضا بهادری فرد به سمت مدیرکل منابع انسانی و اداری و سرپرست امور تدارکات و پشتیبانی منصوب گردید. متن حکم بدین شرح است:

... ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ ۵۳۶۳۵

با حضور در حسینیه جماران؛
تجدید میثاق مدیران پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با آرمانهای امام خمینی (ره)

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران پژوهشگاه در حسینیه جماران حضور یافته و با آرمانهای مقدس حضرت امام خمینی (ره) تجدید میثاق نمودند. بنا بر این گزارش در این مراسم که وزیر ارتباطات و مدیران دیگر سازمانهای تابعه وزارت نیز حضور داشتند، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه میثاق هر ساله خانواده ارتباطات با آرمان های امام راحل رسم نکویی است، گفت: مهم تر از برگزاری این مراسم ها توجه به عملکرد و شیوه امام راحل است که... ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ ۵۳۶۳۴

با حضور معاونین وزیر ارتباطات؛
مراسم معارفه رئیس جدید پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات،مراسم تودیع دکتر محمد خوانساری رئیس سابق و معارفه‌ی دکتر وحید یزدانیان رئیس جدید پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور مهندس نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به نمایندگی از وزیر ارتباطات و تعدادی از معاونان و مدیران این وزارتخانه، تنی چند از مدیران ارشد بخش دولتی و خصوصی و کارکنان پژوهشگاه برگزار شد.

بنا بر این گزارش دکتر محمد خوانساری، رییس سابق پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، گزارشی... ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ ۵۳۶۳۱

با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می گردد؛
اولین دوره مسابقات بين المللي با موضوع «راهکارهای پردازش متن برای زبان‌های کمتر توسعه‌یافته» در شاخه زبان فارسي

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، هدف از این کارگاه پرداختن به زبان‌های کمتر توسعه‌یافته، معطوف کردن تحقیقات به سمت چالش‌های این زبان‌ها و تشویق محققین برای همکاری و توسعه پژوهش‌ها در راستای تولید منابع و ابزارهای پردازشی برای این زبان‌ها است.
از آن جا که زبان فارسی نیز در زمینه منابع داده‌ای و ابزارهای پردازشی جزء زبان‌های کمتر توسعه‌یافته محسوب می‌شود، در این دوره از کارگاه، دو مسابقه در زمینه تولید ابزارهای پردازش زبان فارسی شامل ابزارهاي... ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۵۳۶۲۸

رئیس جدید پژوهشگاه با خانواده شهدای پژوهشگاه دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این دیدار که امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه برگزار شد، از مقام شامخ شهدای بزرگوار پژوهشگاه تقدیر و تجلیل شد.

بنا بر این گزارش، مدیران پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در منزل شهیدان علی حیدر اتابکی و مهندس مهدی اژدری، با خانواده این شهدا دیدار کردند.

دکتر یزدانیان در این دیدار دوستانه، ضمن ادای احترام به شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی ، خانواده شهدا را باعث افتخار دانستند و لوح یادبودی به خانواده های ایشان تقدیم... ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۵۳۶۲۲

در راستای پیاده سازی حکم وزیر ارتباطات برای رئیس جدید پژوهشگاه؛
اجرای پروژه‌های تحقیقاتی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات شتاب می‌گیرد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در اولین جلسه‌ی هیأت رئیسه‌ی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از انتصاب دکتر یزدانیان به ریاست این پژوهشگاه، پروژه‌های تحقیقاتی به سفارش شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت ارتباطات، از بررسی مجدد در شورای پژوهشی مستثنی شدند.

این اقدام در راستای پیاده سازی بند اول و دوم حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ریاست جدید پژوهشگاه و با هدف سرعت بخشیدن به فرایند تصویب و اجرای پروژه های تقاضا... ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۵۳۶۲۱

به مناسبت روز جهانی ارتباطات:
چهار طرح مهم ارتباطی با حضور وزیر ارتباطات رونمایی شد

به گزارش  روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز جهانی ارتباطات، امسال با شعار «رونق تولید و گسترش خدمات دیجیتال» برگزار شد که به همین مناسبت امروز (یکشنبه) وزیر ارتباطات از نمایشگاه دستاوردهای جوانان ایرانی بازدید و  همچنین از چهار طرح مهم ارتباطی رونمایی کرد.

طرح دژفا (سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات) طرحی است که همراه با توسعه فناوری از حریم شخصی افراد محافظت می کند و هدف آن مقابله با حملات سایبری، حمایت از تداوم خدمات دیجیتال، جلوگیری از کلاهبرداری، نشت اطلاعات... ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۵۳۶۲۰