بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، پروژه "تدوين نقشه راه كلان داده ها" در راستاي اجراي سند راهبردي برنامه ششم توسعه كشور و در جهت تحقق هدف كمي "رصد، پژوهش و ارتقاي دانش داخلي" در حوزه كلان داده ها از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به پژوهشگاه ابلاغ شده که هدف آن شناسايي ابعاد مختلف فناوري كلان داده ها و تدوين نقشه راه و اقدامات اجرايي لازم در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مي باشد تا بتوان بستري مناسب جهت ايجاد و توسعه اكوسيستم فناوري...

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات،‌ در ابتدا دكتر عليرضا یاری مجری طرح جویشگر بومی در خصوص روند پیگیری مصوبات شورای راهبری و مشکلاتی که در دیرکرد برخی اقدامات وجود دارد توضیح دادند و با بیان اینکه چرخه تصمیم‌گیری تا اجرا به‌قدری طولانی بوده که بعضاً از ابتدا تا انتها توافق نظری نبوده و اجرا نمی‌گردد.

سپس خسرو سلجوقی رئیس شورای راهبری طرح جویشگر بومی ضمن تشریح نتایج مثبت اولین جلسه خوشه اقتصادی خدمات و محتوای بومی بیان کرد تنها راه اقتصادی کردن...

به گزارش  روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات(مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، اولین جلسه توسعه خوشه محتوا و خدمات جویش بومی در روز دوشنبه 8خرداد در محل سازمان فناوری اطلاعات با حضور جمعی از بازیگران فعال در این حوزه شامل شرکت­های بخش خصوصی، دانشگاه و موسسه­ های پژوهشی و نهادهای حاکمیت و بخش عمومی برگزار گردید.

بنا بر این گزارش در این جلسه ابتدا مقدمه ای در خصوص خوشه­ های فناوری اطلاعات و ضرورت وجودی آنها...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)،‌ در ایام رحلت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، ظهر امروز چهارشنبه 10خرداد، معاونان وزیر ارتباطات، مدیران، مسوولان ICT کشور و  همکاران خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حسینیه جماران حضور یافتند و با آرمان های امام خمینی(‌ره)  تجدید میثاق کردند.

 در این مراسم پس از عزاداری در سوگ امام...

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همزمان با ایام گرامیداشت فتح خرمشهر، مهندس راسخ، دکتر خوانساری، دکتر فرنقی زاد، مهندس آبرودی و مهندس نوری در منزل شهید علی حیدر اتابکی حضور یافتند و از نزدیک با خانواده این شهید دیدار کردند.

 در این نشست صمیمی ، مهندس مهدی راسخ با اشاره به اینکه بسیاری موضوعات براساس گذر زمان، دچار کهنگی می شوند افزود: فرهنگ ایثار و شهادت به کانون هستی  متصل و...

تدوين برنامه جامع به منظور توليد سامانه انتقال راديويي پرظرفيت و دسترسي راديويي 4G، بر اساس اهداف تدوين شده در كميته تخصصي صنعت، پژوهش و فناوري در برنامه ششم توسعه، از سوي وزارتخانه به پژوهشگاه، ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، با تدوين اين سند، راهبردها و برنامه هاي اجرايي كلان در سطح ملي و وظيفه و نقش  هر يك از ذينفعان و فعالان حوزه راديو پرظرفيت و دسترسي 4G مشخص و تبيين شده است.

بنا بر اين گزارش، به منظور تدوين سند مذكور، مطالعات تطبيقي...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات( مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، پنجمین کارگاه آموزشی پروژه تدوین نقشه راه اینترنت اشیاءدر سال ۹۶  با حضور علاقه مندان و متخصصین این حوزه در محل پژوهشگاه  برگزار گردید.

بنا بر این گزارش در این کارگاه که توسط تیم پلتفرم پروژه تدوین نقشه راه اینترنت اشیاء برگزار گردید، پلتفرم ها و معماری های مرجع معرفی شدند و محصولات و راهکارهای برتر متن باز و تجاری در حوزه پلتفرم های...

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات،‌ در ابتدا جلسه دبیرخانه طرح جویشگر بومی موضوع کنترل پروژه در دفتر مدیریت طرح جویشگر بومی را توضیح داد و نحوه بهبود مشارکت شرکتها در تهیه گزارشهای ماهیانه طرح را مطرح کردند.

سپس در ادامه مهندس  شریفی از پژوهشگران پژوهشگاه برنامه عملیاتی پیشنهادی برای توسعه خوشه اقتصادی در حوزه جویشگر بومی را تشریح کرد که شامل چهارگام بوده و مجموعه‌ای از واحدهاي کسب‌وکار، نهادهای عمومی و موسسه‌های پژوهشی را شکل می‌دهد...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری  اطلاعات، متن این پیام به این شرح است:

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

باسلام و احترام

طلوع پرفروغ امید بار دیگر رشد فزاینده سیاسی و مردم سالاری دینی را بر پهنه میهن اسلامی ایران نمایان ساخت و حماسه حضور در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را رقم زد.

بی تردید این ظرفیت عظیم، نوید بخش امید در صحنه ملی و بین‌المللی و راهی نوین برای صلح و امنیت در منطقه و...

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات،‌ در راستای اجراي پروژه تدوین نقشه راه توسعه فناوری کلان داده ها که در پژوهشکده فناوری اطلاعات در حال اجرا می باشد، با عنایت به این مهم که ذی نفعان زیست بوم کلان داده ها در کشور می توانند نقش بسیار تعیین کننده ای در تدوین صحیح این نقشه راه داشته باشند، نشستهایی با هدف دریافت نقطه نظرات بازیگران و ذی نفعان کلان داده ها در کشور در حال برگزاري است كه اولین نشست از این سلسله نشستها در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد....

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات،‌ با عنايت به اينكه فناوري SDN يكي از مهم‌ترين فناوري‌ها در بخش شبكه و تجهيزات مبتني بر IP مي‌باشد، اين فعاليت در راستاي اجراي سند راهبردي برنامه ششم توسعه كشور جهت تحقق اهداف "توليد و بكارگيري كالاهاي راهبردي داخلي (شامل تجهيزات شبكه مبتني بر IP)" و "رصد، پژوهش و ارتقاء دانش در فناوري هاي نوين" ، تعريف و اجرا گرديد.

بنا بر اين گزارش، هدف نقشه راه ارائه شده، تبيين مسير و اقداماتي است كه با...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران ) در این جلسه دکتر یاری، دبیر شورای راهبری طرح جویشگر در خصوص آغاز فعالیتهای مربوط به خوشه سازی طرح جویشگر بومی خبر داد و گفت که اکثر شرکتها از خوشه سازی با هدف تقویت برند و توسعه همکاری متقابل استقبال می کنند. ایشان موضوع فرهنگ سازی و ایجاد انگیزه مناسب برای جذب به خوشه اقتصادی طرح جویشگربومی را از عوامل مهم موفقیت دانست.

بنا بر این گزارش در ادامه...