بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

پيرو تعاملات صورت گرفته با كانون پتنت ايران وابسته به معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، امروز چهارشنبه 25 مرداد ماه اولين سري از مجموعه كارگاههاي تجاري سازي و مالكيت فكري، تحت عنوان "آشنايي با مفاهيم مالكيت فكري و ثبت اختراع در سطح مقدماتي" از ساعت 8 صبح در پژوهشگاه در حال برگزاري مي باشد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، در اين كارگاه مفاهيمي از جمله آشنايي با پتنت، اجراي پتنت و پتنت خواني، مباني جستجوي پتنت، شرايط احراز پتنت، روند ثبت اختراعات در...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات  و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) هدف از برگزاری این سمینار که توسط خانمها عظیم زاده و گل میرزایی انجام شد, ارائه ديدگاهي نسبت به يكپارچه­ سازي خدمات طرح جويشگر از منظر فني و پيشنهاد راهكارهاي پياده­ سازي مرتبط با آن بود.

بنا بر این گزارش در اين سمينار ضمن پرداختن به نحوه ارتباط و تعامل خدمات مختلف موجود در طرح به منظور تحقق درگاه واحد و نيازمنديها و چالشهاي مرتبط با...

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، دكتر خوانساري اظهار داشت: مهندس جهرمي از زمان حضورش در شركت ارتباطات زيرساخت موجب توسعه بيش از پيش پهناي باند و افزايش دسترسي و ظرفيت اينترنت كشور شده به طوري كه شركتهاي خدمات دهنده اينترنت با ميزباني محتوا و ارائه خدمات بومي توانسته اند خدمات بهتر و گسترده تري به جامعه ارائه نمايند .

ايشان با اشاره به نام گذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري به سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال تاكيد كردند كه با توسعه محتوا در فضاي مجازي كه...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) در این سمینار که توسط خانم دکتر طایفه محمودی برگزار شد ابتدا مفاهیم بنیادین در حوزه ژوهش های انجام یافته در زمینه محتوای مبتنی بر وب در طرح جویشگر ارائه شد، سپس محتواها و خدمات مبتنی بر وب پرکاربرد از منظر موضوعی با توجه به شاخص الکسا مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه  زنجیره ارزش محتوا و عناصر تشکیل دهنده آن ارائه گردید و در نهایت نهادها و مراجع...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) در ابتدای سمینار فوق که توسط دکتر محمد آزادنيا ارائه گردید، پس از مقدمه اي كوتاه، شامل تعريف مختصري از حوزه هاي توسعه پايدار و فاوا  به بيان اهميت پژوهش انجام شده پرداخته شد. در ادامه مدل ها و شاخص هاي اندازه گيري پيشرفت دو حوزه بررسي گرديد. روش تحقيق مورد استفاده در اين پژوهش، روش كيفي/كمي (آميخته) با خط مشي اكتشافي مرحله­اي مي باشد.

در...

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صبح امروز دهم مردادماه، فاز نخست استقرار دولت الکترونیکی و همراه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، افتتاح شد.

در این مراسم که با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات،  جمشید انصاری معاون رییس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور،  رمضانعلی سبحانی فر عضو کمسیون صنعت و معدن، نمایندگان مجلس، معاونان وزیر ارتباطات و مدیران سایر دستگاههای...

به گزارش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) سیدحمید طهایی استاندار البرز در مراسم افتتاح پارک تخصصی علم و فناوری ارتباطات و فناوری صبح یکشنبه 8 مرداد ، با اشاره به اینکه نرخ رشد جمعیت استان البرز 2 برابر نرخ رشد جمعیت کشور است، اظهار داشت: البرز در حوزه کشاورزی و دارویی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، بنابراین پیشنهاد می‌شود پارک تخصصی کشاورزی و دارویی نیز در استان تاسیس شود.

بنا برا این...

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، دكتر محمدجعفر صديق، با اشاره به مساله اقتصاد مقاومتي در دولت يازدهم گفت: ما از ابتداي اين دولت بحث توليد ثروت از چاه Ict به جاي چاه نفت را عنوان كرديم.

وي با اشاره به موضوع ايجاد كريدور ICT در ورزات ارتباطات اظهار داشت: تاسيس پارك علم و فناوري ICT ، موقعيت جغرافيايي را ايجاد مي كند كه در اين مكان صنايع حوزه ICT رشد خواهند كرد.

دكتر صديق با تاكيد بر اين نكته كه اصلي ترين دارايي كشور فارغ التحصيلان دانشگاهي و افراد بازنشسته...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) دکتر امیرحسین دوایی مرکزی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پارک علم  و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه امروزه درباره اینترنت اشیا بسیار صحبت می شود، گفت : به وسیله این فناوری، مشکلات بسیاری که کشورها در زمینه محیط زیست ، آب ، سلامت و کشاورزی؛ در یک ظرف تکنولوژیک جدیدی قابل حل است تا  اندیشمندان، فقرا و طبقات کمتر...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) در این مراسم دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:‌ در دنیای پیشرفته امروزی که علم و فناوری رکن اساسی توسعه محسوب می‌شود ما نیز باید به جایگاه و نقش دانشگاه‌ها، مراکز علمی و فناوری در نظام توسعه کشور باور داشته باشیم. مجموعه دولت، مجلس، نهادهای مدیریتی اقتصاد کشور اگر بر نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمی و فناوری باور نداشته باشند، قطعا توسعه علمی و...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) دکتر محمود واعظی در مراسم افتتاح پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره اهمیت ارتباط دولت و صنعت با دانشگاه ، گفت : در وزارت ارتباطات در 4 سال گذشته تجربه موفق همکاری مثلث دولت ، بخش خصوصی و دانشگاه را داشته ایم و تجربه همکاری این مثلث می تواند در بخش های دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد.  
وی با بیان اینکه نقش دولت نقش حمایتی و نظارتی است ، افزود: بخش...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، صبح امروز 8 مرداد ماه، پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات در کیلومتر 26 اتوبان تهران - کرج با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار البرز، نماینده مجلس و جمعی از مدیران و بخش های خصوصی  برگزار شد.
پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینی به مساحت بیست و چهار هکتار با هدف تبدیل شدن به...