اخبار پژوهشگاه

شما اینجا هستید

زنجیره بلوکی؛ ایجاد اعتماد و حذف واسطه گری

 یکی از ماموریت های اصلی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات "رصد و آینده پژوهشی و ارتقا دانش در حوزه فناوری های نوین" است، فعالیت محوری زنجیره بلوکی از اواخر سال ۱۳۹۶ در قالب ۴ پروژه در ۴ پژوهشکده مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت.  عاطفه فرازمند مجری پروژه ابعاد و الزامات سیاستگذاری فناوری زنجیره بلوکی، از جزئیات فاز نخست آن می گوید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، عاطفه فرازمند در خصوص پروژه "مطالعه ابعاد و... ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ۵۳۵۹۰

مجری طرح نسل پنجم شبکه ارتباطی ۵G خبر داد:
اعلام آمادگی سرمایه گذاری مشترک برای پیاده سازی بستر تست ۵G

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رقیه جدا در خصوص طرح نسل پنجم شبکه ارتباطی ۵G  اظهار کرد: تدوین نقشه راه این فناوری به عنوان یکی از محورهای تعریف شده از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از خرداد ۹۵ آغاز شد و در اردیبهشت ۹۶ به پایان رسید.
وی افزود: در ادامه طرح ۵G، پروژه پیشنهاد مقررات رگولاتوری برای ارائه خدمات ۵G در کشور، به کارفرمایی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تاریخ تیرماه... ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ۵۳۵۸۹

به مناسبت روز جانباز انجام شد؛
تقدیر رئیس پژوهشگاه از جانبازان و ایثارگران

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر خوانساری، امروز چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه، در محل نمازخانه پژوهشگاه با جانبازان شاغل در پژوهشگاه، دیدار و با تقدیم گل از آنان تجلیل به عمل آورد.
در این دیدار رئیس پژوهشگاه، معاونین ،مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی  حضور داشتند.

۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ۵۳۵۸۸
آذری جهرمی خبر داد:
جایزه ویژه جامعه جهانی فناوری اطلاعات به ایران تعلق گرفت

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به منظور شرکت در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی ۲۰۱۹ به ژنو سوییس رفته است، از اختصاص برترین جایزه این اجلاس به یک طرح ایرانی خبر داد.
آذری جهرمی با اعلام کسب موفقیتی دیگر برای ایران در اینستاگرام نوشت: امروز در ژنو جایزه ویژه «جامعه جهانی فناوری اطلاعات» به ایران رسید.
وی در همین ارتباط افزود: در اجلاس WSIS 2019 شش کاندیدا داشتیم که برای... ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ۵۳۵۸۷

دیدار نوروزی دکتر خوانساری با همکاران

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر خوانساری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله) در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در هفت توصیه ایشان عمدتا بر دو محور فرهنگ و دانش تاکید شده است و در بخش علم و پژوهش برای ما تکلیفی را مشخص نموده اند و لذا ما نیز در پژوهشگاه جهت درنوردیدن قله های دانش، تاکید عمده مان در حوزه علم و فناوری خواهد بود.

دکتر خوانساری در خصوص ارائه گزارش عملکرد پژوهشی پژوهشگاه در اسفند ماه سال گذشته، ضمن... ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ۵۳۵۸۲

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات:
مخابرات کوانتومی جهان را در حوزه ارتباطات متحول می‌کند

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید به اینکه پس از ۵G فناوری مخابراتی که جهان را متحول می کند فناوری کوانتم است، گفت: بر طبق فرمایش مقام معظم رهبری بر روی فناوری آینده کار می کنیم یعنی تمرکز فعلی ما بر روی مخابرات کوانتومی است که جهان را در حوزه ارتباطات متحول می‌کند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد خوانساری رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در سال گذشته بر طبق اساسنامه پژوهشگاه، برنامه ششم... ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ ۵۳۵۸۱

جلسه دکتر خوانساری باهمکاران دفتر فناوری اطلاعات

 

جلسه پایان سال دکتر خوانساری با پرسنل دفتر فناوری اطلاعات برگزار گردید در این جلسه، به ارزیابی عملکرد پرسنل در یک سال گذشته پرداخته شد و نظرات و پیشنهادت برای سال جدید مطرح گردید. 

 در ابتدای جلسه مهندس ذنوبی مدیر دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گزارش مختصری از عملکرد سال ۹۷ ارائه و سپس دکتر خوانساری ریاست محترم پژوهشگاه ضمن تشکر از زحمات همکاران دفترIT رهنمودهایی برای سال ۹۸ بیان فرمودند..مقرر گردید در سال جدید نیز جلساتی درخصوص مشخص کردن شاخص‌هایی برای پروژه... ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۵۳۵۸۰

وزیر ارتباطات:
شاخص مهم پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، نظم و انضباط در عملکرد است

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی با ابراز رضایت از عملکرد پژوهشگاه گفت: یکی از منظم ترین دستگاههای ما در عملکرد، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد.
وی در ادامه افزود: پژوهشگاه می بایست با وجود نیروهای جوان و توانمند، بر روی واگذاری پروژه هایش به دانشگاهها بیشتر تمرکز نماید و در سال ۹۸ به جای پژوهش در داخل مجموعه بیشتر به مدیریت پژوهش بپردازد.
گفتنی است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین تجلیل برگزیدگان... ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۵۳۵۶۷

سمینار "مهاجرت به IPv6 در کشور" برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این سمینار علاوه برهمکاران پژوهشگاه، میمهانانی از دانشکده صدا و سیما، سازمان فناوری اطلاعات و شرکتهای بخش خصوصی نیز حضور داشتند. بنا بر این گزارش این سمینار همزمان با پایان پروژۀ «تحلیل، بروزرسانی و تدوین راهبرد گذر به IPv6  کشور به منظور کاربردی کردن IPv6» و با هدف ارائۀ نتایج آن برگزارشد. در این سمینار که از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ در چهار بازه زمانی مختلف برگزار گردید، مهندس سپاسی(مجری پروژه) درخصوص "راهبردها و... ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۵۳۵۶۵

گزارش عملکرد ۹۷

امروزه نقش فناوری اطلاعات در هر سازمان غیرقابل انکار می‌باشد. ایجاد زیرساخت‌های شبکه‌ای، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری از مهمترین نقش‌ها و وظایف دفتر فناوری اطلاعات در سازمان است. دفترفناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای سال ۹۷ در راستای اجرای برنامه‌ها و تکالیف تعیین شده توسط ریاست محترم پژوهشگاه اقدام به تدوین برنامه یکساله و تصویب آن نمود که خلاصه‌ای از عناوین آن در ابتدای گزارش ارائه می‌گردد. با حمایت‌های ریاست محترم پژوهشگاه، اعضاء هیئت رئیسه و تمامی مدیران پژوهشگاه و... ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۵۳۵۶۳

کارگاه آموزشی "آشنایی با برنامه های افق ۲۰۲۷- ۲۰۲۱ " در پژوهشگاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، برنامه‌ی چشم‌انداز ۲۰۲۷- ۲۰۲۱ به عنوان یک طرح ابتکاری اروپایی با هدف تضمین رقابت جهانی در اروپا است. این برنامه‌ با پیوند دادن تحقیقات و نوآوری به هم با تأکید بر excellent science، industrial leadership و societal challenges دستیابی به این هدف را ممکن می سازد. هدف از این برنامه جامع، اطمینان از تولید علم در جهان، برداشتن موانع بازدارنده نوآوری و همکاری بخش خصوصی و دولتی برای ایجاد نوآوری است.
با توجه به مرجعیت... ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ۵۳۵۶۲

به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی رئیس پژوهشگاه از همكاران فضاي سبز تقدیر کرد

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، به مناسبت هفته منابع طبيعي و روز درختكاري، امروز یک شنبه ۱۹ اسفند ماه، از باغبانان خدمتگزار پژوهشگاه تقدير شد.
همچنين در اين مراسم که اعضای هیأت رئیسه، مدیران و همکاران نیز حضور داشتند دكتر خوانساري رئیس پژوهشگاه به همراه تعدادی از مديران پژوهشگاه، با كاشت ۵ اصله نهال، هفته منابع طبيعي را گرامي داشتند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۵۳۵۴۹