بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات ، در نشست روز يكشنبه مورخه29 بهمن ماه، كميته ملي برق و الكترونيك ايران(INEC)، براي تاسيس كميته فرعي ISO/IECJTC1/SC41 متنناظر با كميته فنيISO/IECJTC1/SC41، پس از معرفي كانديداها، راي گيري بعمل آمد و آقاي مهندس فرزاد ابراهيمي به عنوان رئيس كميته و آقاي دكتر محمد آزادنيا(سرپرست آزمايشگاه فناوري اطلاعات) به عنوان دبير كميته مذكور انتخاب گرديدند.

بنا بر اين گزارش، در نشست مذكور تركيب هيات رئيسه كميته شامل رئيس و دبير كميته، از طريق...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)،  این دوره به عنوان یکی از پیش نشست های همایش بین المللی دین، فرهنگ و فناوری محسوب می­ شود و توسط آقای دکتر حمید پارسانیا، عضو هیئت علمی دانشگاه­ تهران و عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می­ گردد.

بنا بر این گزارش مباحث دوره عبارتند از:جهان انسانی و ارتباط آن با جهان های طبیعی، حقیقت هستی جامعه و اختیار افراد انسانی،...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، در این سمینار گزارشی از کارگاه فناوری ارتباطات و اطلاعات کوانتومی QCIT که سومین دوره از آن در کشور سنگاپور برگزار شده بود، ارائه گردید.

بنا بر این گزارش هدف از برگزاری کارگاه QCIT ایجاد فرصتی برای بیان آخرین دستاوردها و چالش­های ارتباطات و فناوری اطلاعات کوانتومی بود. علاوه بر بیان چالش­های موجود در ایجاد شبکه ها و اینترنت کوانتومی، در...

طی حکمی از سوی دکتر محمد خوانساری، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات(مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، آقای عباس نوروزی به سمت " سرپرست اداره اعتبارات و رسیدگی "منصوب شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات متن حکم به این شرح است:

جناب آقاي  عباس نوروزی
سلام عليكم
با عنايت به تخصص، تعهد و سوابق ارزشمند جنابعالي در مسئوليت‌هاي محول شده، به موجب اين حكم به عنوان « سرپرست اداره اعتبارات و رسیدگی » پژوهشگاه منصوب مي‌شويد.
اميد است با استعانت...

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، کارگاه علمی «یک روز با فناوری­های نوظهور فضای مجازی»، به پیشنهاد دبیر اجرایی اولین همایش بین­ المللی «دین، فرهنگ و فناوری» و به میزبانی معاونت تبلیغ «دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» در شهر مقدس قم، توسط گروه هشت­ نفره اعزامی از سوی پژوهشگاه برگزار گردید.

بنا بر اين گزارش، هدف اصلی از برگزاری کارگاه علمی مذکور، ایجاد فهم و زبان مشترک در خصوص فناوری­های مورد بحث در میان پژوهشگران حوزه­ های علمیه اسلامی و  پژوهشگران توسعه...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، در این کارگاه آقای دکتر علیرضا بهرامپور سخنران مدعو کارگاه و عضو هیات علمی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف بر ضرورت تحقیقات هدفمند در حوزه ارتباطات کوانتومی تاکید کرد و آینده مخابرات کشور را در گرو مخابرات کوانتومی دانست.

بنا براین گزارش، اعضای تیم پروژه بنیادی ارتباطات کوانتومی نوری پروتکل­های توزیع کلید کوانتومی مناسب جهت پیاده سازی در کشور...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) این دوره، بر اساس تأکیدات مقام عالی وزارت مبنی بر احیاء مباحث حوزه فرهنگ در فضای مجازی و با توجه به تکالیف قانونی ذیربط برگزار می­گردد.

بنا بر این گزارش مباحث دوره، توسط جناب آقای دکتر حسن بنیانیان ،رئیس کمیسیون پیوست­ نگاری فرهنگی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نیم روز 23  و 24 بهمن ماه مشتمل بر  عوامل مؤثر در تحولات و...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) این کارگاه علمی با دعوت از مهندس مجید احمدی و با هدف معرفی مدیریت استراتژیک در سازمان و همچنین کارت امتیازی متوازن، با حضور اعضای تیم پروژه "الگوی ارتقای بهره وری در پژوهش و نوآوری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات" به همراه تعدادی از مدیران و پژوهشگران صاحب نظر، در محل پژوهشگاه برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی، مرور کلی بر مفاهیم قابل طرح در برنامه ریزی استراتژیک، ماهیت استراتژی، تصمیمات...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، در این کارگاه دو روزه نیازمندیهای مربوط به تخصیص منابع در شبکه 5G بررسی شد.

بنا بر این گزارش انواع ابزارهای قابل استفاده در این حوزه مانند توابع زیرپیمانه ای، الگوریتم های آنلاین،حل مسائل غیرمحدب، بهینه سازی تصادفی، ابرگرافها و الگوریتم های یادگیری در این کارگاه مورد بررسی قرار گرفتند.

همچنین آقای دکتر شرافت...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور آشنایی با بخشهای مختلف پژوهشگاه، از پژوهشگاه دیدن نمودند و با مدیران پژوهشگاه جلسه برگزار کردند.

بنابراین گزارش، در این دیدار از پژوهشکده های فناوری ارتباطات و آزمایشگاههای ارتباطات رادیویی، ارتباطات ماهواره ADSL، ارتباطات نوری و تجهیزات شبکه، پژوهشکده فناوری اطلاعات و آزمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات و...

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات(مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، دكتر خوانساري و مهندس خالقي به مناسبت روز ملی فناوری  فضايي و همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامي، با حضور در آزمايشگاه ارتباطات ماهواره اي از فعالیت های در حال انجام، شامل پروژه هاي: "پياده سازي نرم افزار طراحي آنتن هاي رفلكتوري با پترن شكل داده شده با كاربرد طراحي آنتن ماهواره" ، " طراحی، ساخت محموله مخابراتی ماهواره زمین ثابت در باند Ku"، "طراحی، ساخت...

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات ،‌ در همايش سرآمدان فناوري و صنعت كه در محل نمايشگاه بين المللي تهران برگزار گرديد، مهندس ولي اله قرباني مدير دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات پژوهشگاه به عنوان مهندس سرآمد وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات انتخاب شد و از وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات لوح تقدير دريافت نمود.

بنا بر اين گزارش، از جمله دلايل انتخاب مهندس قرباني، اجراي پروژه سامانه ضدبدافزار بومي پادويش، طراحي و پياده سازي مركز داده اينترنتي پژوهشگاه و اجراي پروژه...