بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)  در ابتدای این کارگاه توسط دکتر بلورچی توضیح داده شد که تکنیک‌های چابک در سراسر دنیا در حال فراگیری هستند و در ایران نیز گرایش به آنها در حال افزایش است. آشنایی با این فرایند‌ها از طریق آخرین روشها و اطلاعات کاربردی در دنیا به روند تولید نرم افزار در کشور کمک شایانی خواهد کرد. 

همچنین بیان شد که از میان روش‌های Lean...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)  در ابتدای این کارگاه که توسط دکتر یزدی برگزار گردید، ابتدا مقدماتی با این شرح بیان گردید که در یک دهه اخیر فناوری تحلیل داده و اطلاعات  (Data and information analysis) به یکی از مهمترین مکانیزم‌های بهینه‌سازی فرایند‌ها و تصمیم‌ها و در نتیجه افزایش سودآوری تبدیل شده است. فناوری‌ای که در سالهای اخیر از آن با عنوان "علوم داده"  (Data...

همایش "بررسی راهکارهای پیشگیری از سرقت علمی" با شعار گفتمان سازی و اخلاق مداری در حوزه تولید علم  با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همت پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی و مشارکت سایر دستگاههای اجرائی چهارشنبه ششم بهمن ماه در پژوهشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی، علیرضا یاری در نشست خبری همایش بررسی راهکارهای پیشگیری از سرقت...

 به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) اجرایی شدن برجام که مدت یک سال از آن طی می‌شود، تأثیرات مثبتی بر فعالیتهای پژوهشگاه داشته است.

بنا بر این گزارش بعد از برجام، مذاکرات با برخی کشورها جهت تعامل و همکاری تحقیقاتی انجام پذیرفته که موجب امضای تفاهم نامه با برخی کشورها گردیده و در حال پیگیری عقد قراردادهای همکاری است.

همچنین پس از برجام حضور...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ابتدا جلسه جناب آقای مهندس خسرو سلجوقی رئیس شورای راهبری طرح جویشگر بومی در خصوص مدل خوشه سرمایه‌گذاری ارائه دادند و تشکیل آن را به تجمعی از واحدهای کسب‌وکار به‌صورت بخشی و یا جغرافیایی تشریح کردند و اظهار داشتند یک خوشه در راستای تکمیل فعالیت‌های اعضا نسبت به تحقیق، طراحی، تولید و عرضه کالا و خدمات می‌پردازد که با چالش‌ها و فرصت‌های مشترک مواجه هستند. ایشان در ارائه خود همچنین به تشریح مراحل و روش...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)،  این کارگاه توسط دکتر کفایتی با هدف بیان سیستم‌های انرژی و بازار آن برگزار گردید.

بنا بر این گزارش در این کارگاه ابتدا چند الگوریتم و مدل که مقدار انعطاف پذیری منابع را برای شبکه‌های برق نشان می‌دهد، بررسی گردید.

سپس طرح بازار و اثرات آن بر بهینه سازی الگوریتم‌ها بررسی شد. در انتها روش...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، نشست تخصصی "اینترنت اشیا و شرکت­های ایرانی" از سلسله نشست­های تخصصی در راستای پروژه «تدوین ره­نگاشت اینترنت اشیا»، امروز چهارشنبه 22 دی­ماه  در محل پژوهشگاه برگزار گردید.

بنا بر این گزارش، موضوعات اصلی ارائه شده در این نشست شامل "مدل‌های کسب و کار IoT  "، " زنجیره ارزش تکاملی و اکوسیستم IoT "،...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست با توسعه دهندگان محتوا، با اشاره به رویکرد دولت و وزارت ارتباطات در زمینه توسعه زیرساخت‌ها، این اقدام را در جهت افزایش تولید محتوا عنوان کرد و گفت: زمان توجه به توسعه دهندگان محتوا فرا رسیده است.

دکتر واعظی برگزاری این نشست را به منظور دریافت نظرات تولیدکنندگان محتوا دانست و افزود: با بیان نقظه نظرات، نحوه کمک‌ها مشخص می‌کند و در صورت لزوم ارتباط با دیگر دستگاه‌ها و هماهنگی و پیگیری صورت تا...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، این جلسه با حضور آقای دکتر خوانساری؛ رییس پژوهشگاه، آقای قنبری؛ معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی پژوهشگاه، خانم دکتر رادفر؛ مسئول امور زنان و خانواده وزارت، شرکتها و سازمانهای تابعه، مشاوران و نمایندگان محترم وزارت و شرکت‌های تابعه، بانوان مدیر در پژوهشگاه و تعدادی از بانوان پژوهشگاه، برگزار شد.

بنا بر این گزارش در ابتدای این جلسه، پس از...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، این مراسم امروز چهارشنبه 15 دی ماه با حضور فعالان این حوزه برگزار شد.

بنا بر این گزارش، این رویداد با هدف شناسایی کارشناسان و تیمهای علاقمند به فعالیت در زمینه محتوا و خدمات جویشگر بومی، شناسایی ایده‌های برتر برای سرمایه گذاری، فرهنگسازی در خصوص جویشگرهای بومی، تلاش برای حداکثرکردن میزان مشارکت مخاطبان و علاقمندان این حوزه انجام پذیرفته است....

فناوری هوش مصنوعی تابدان حد پیشرفت کرده که از طریق دریافت توصیف مکتوب و متنی می‌تواند تصاویر و عکس‌هایی بسیار دقیق تولید کند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از دیجیتال ترندز، محققان دانشگاه‌های راجرز، کالیفرنیای شمالی، لیگ و دانشگاه چینی هنگ کنگ با همکاری یکدیگر شبکه‌های عصبی هوشمندی طراحی کرده اند که تنها با مطالعه و بررسی یک متن می‌توانند تصویری را کاملا منطبق با توصیفات متنی طراحی...

فناوری جدید یادگیری هوشمندانه با هدف پیشرفته‌تر کردن قابلیت‌های لوازم خانگی امروزی، روی یخچال به کار گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فناوری جدید یادگیری هوشمندانه با هدف پیشرفته‌تر کردن قابلیت‌های لوازم خانگی امروزی، به عنوان راهکاری برای هوشمندسازی سبک زندگی، در نمایشگاه CES۲۰۱۷ به نمایش گذاشته می‌شود.

نمایشگاه تجهیزات و محصولات الکترونیکی لاس وگاس آمریکا (CES۲۰۱۷ ) پنجم...