بستن× ارتباط ۸۴۹۷۷۶۷۲
بستن×

فرم جستجو

رییس جمهور ارتباطات و فناوری اطلاعات را نماد تحول جوامع در حوزه تکنولوژی دانست و با بیان اینکه مقاومت در برابر فناوری ها و تحولات نوین، رویکردی قدیمی است، تاکید کرد: شناخت درست و فرهنگ سازی، تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار وزیر، معاونین و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه "مبارزه با...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در اين كارگاه،كه با حمايت  ITU، كميته زنان در مهندسي (WIE) بخش ايران  IEEE و پژوهشگاه  برگزار شد به نقش موثر و تسهیل گر فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT ) به دلیل دارا بودن بسترها، ابزارها و قابلیتها، در جهت فراهمنمودن ارائه خدمات و بهبود تعامل توانخواهان با محیط مجازی، اشاره گردید.

در اين كارگاه علاوه بر آشنايي با انواع ناتواني ها، نقش  ICT  در...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه هیات امنای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز (سه شنبه) با حضور وزیر ارتباطات، نمایندگان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه و اعضای هیات امنا تشکیل شد که محمد خوانساری رییس پژوهشگاه در ابتدا گزارشی از اقدامات، مأموریتها و فعالیت های این نهاد پژوهشی ارایه کرد.
محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس هیات امنای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه هیات...

مهندس فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سومین رویداد کلان داده ها که در روز سه شنبه 11 دی ماه درمحل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید گفت امیدواریم پروژه مشترک میان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات درحوزه کلان داده ها بتواند یک تعیین تکلیف در این حوزه باشد و کمک کند که خط مشی و نقشه راه در حوزه کلان داده ها در آینده کشور روشنتر گردد.

به گزارش روابط...

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات برای ارائه خدمات و سرویس ها آماده شده، تاکید کرد: دستگاه هایی که هنوز هم شبکه ملی اطلاعات را فقط در حد کلام می دانند و در عمل با وظایف خود آشنا نیستند، بزرگترین مانع توسعه شبکه ملی اطلاعات در حوزه محتوا و خدمات هستند.

 به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین افتتاح پروژه ارتقای سه برابری هسته IP  شبکه ملی اطلاعات و رونمایی...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات، در این رویداد دکترخوانساری در ابتدا ضمن تشکر از سازمان تنظیم مقررات، در خصوص پیگیری رگولاتوری کلان داده گفت: اگر امروزه حرکت به سمت تحول و یا اقتصاد دیجیتال را به عنوان حرکت اجتناب ناپذیر ناشی از توسعه فضای مجازی درکشور دنبال می کنیم قطعا باید به الزامات، رویکردها وضرورت های این حوزه توجه جدی داشته باشیم.

وی ادامه داد، در گذشته حل مسائل به صورت سنتی صورت می گرفت ولی در شرایط...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این فروم ابتدا اهداف اصلی طرح فناوری­های کوانتومی کاربردپذیر در حوزه فاوا معرفی شد. این طرح با توجه به اهمیت و ضرورت پژوهش در حوزه فناوری­های کوانتومی در ابتدای سال 97 به عنوان یکی از موضوعات محوری پژوهشگاه  مطرح شد. پس از آن به معرفی فروم فناوری­های کوانتومی کاربردپذیر در حوزه فاوا پرداخته شد و هدف از برگزاری جلسات فروم، تعامل با متخصصین و فعالان حوزه فناوری­های کوانتومی در راستای هم­ افزایی فعالیت­...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس سید هاشم مداح حسینی این پروژه را در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال دانست و افزود: امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از محورهای اصلی توسعه اقتصادی است که بواسطه تغییر یا اصلاح و نوآوری در بخشهای مختلف موجب بهبود فرایندها و تغییرهای اقتصادی شده است. افزایش نوآوری، توسعه کارآفرینی، اشتغالزایی، بهبود رفاه عمومی، توسعه بخش خصوصی، از نتایج و ابعاد توسعه اقتصاد دیجیتال است و لیکن این جریان علاوه بر آثار مثبت در برگیرنده مخاطراتی است که...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، غرفه این پژوهشگاه برابر ارزیابی میدانی انجام شده در نمایشگاه پژوهش ، فناوری و فن بازار با کسب امتیاز عالی به عنوان غرفه برتر انتخاب شد.

بنابرابن گزارش ، این انتخاب با اهدای یک لوح تقدیربا امضای دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و دبیر اجرایی نمایشگاه، خطاب به دکتر محمد خوانساری رئیس پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات همراه بود. متن لوح تقدیر بدین شرح است:

جناب آقای دکتر محمد خوانساری

رئیس محترم پژوهشگاه ارتباطات و فناوری...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات، دکتر محمد خوانساری رییس پژوهشگاه  طی نشست خبری در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار با اشاره به سطوح مختلف پژوهش اظهار کرد: در پژوهشگاه ارتباطات موضوع اینکه پژوهش‌ها باید منجر به ارزش مشخص برای کشور و عملیاتی باشند تاکید شده، بنابراین اساتید باید در این زمینه کار کنند و تربیت دانشجویان نیز در این حوزه در دستور باشد.

وی درباره پژوهش‌...

طی حکمی از سوی دکتر محمد خوانساری، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات(مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، آقای حسین حیدر اتابکی  به سمت "مشاور رئیس پژوهشگاه در امور ایثارگران " منصوب شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات متن حکم به این شرح است:

جناب آقای  حسین حیدراتابکی

در راستای اجرای سیاست های دولت محترم تدبیر و امید در زمینه سازی و ایجاد فرصت برای جوانان فرهیخته و نظر به شایستگی، تعهد، خدمات مفید و تجارب ارزشمندتان، جنابعالی را با حفظ سمت، به...

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر خوانساری طی حکمی حسین حیدر اتابکی را به عنوان مشاور رئیس پژوهشگاه در امور ایثارگران منصوب کرد.

در متن حکم آمده است:

جناب آقای  حسین حیدراتابکی

در راستای اجرای سیاست های دولت محترم تدبیر و امید در زمینه سازی و ایجاد فرصت برای جوانان فرهیخته و نظر به شایستگی، تعهد، خدمات مفید و تجارب...