جلسه سوم فروم اشتراك گذاری و تحلیل اطلاعات تهدیدات سایبری

شما اینجا هستید

کسب دانش و اطلاعات در هر حوزه‌ای، در دنیای امروز، از اهمیت به‌‌سزایی برخوردار است؛ چراکه با تحلیل دانش و اطلاعات می‌توان درک خود را از محیط اطراف افزایش داد و بر مبنای آن تصمیم‌های آگاهانه‌تری اتخاذ نمود. "اشتراک‌ و تحلیل اطلاعات قلمرو ICT"با هدف هماهنگي زيرساختهاي حياتي، حساس و مهم  يك روند رو به رشد مي‌باشد تا موجب تسهيل فرایند تصمیم‌سازی در ارائه راهبرد و انتقال دانش شود.

"سامانه های اشتراک گذاری و تحلیل اطلاعات تهدید"، به عنوان مراجع تصميم‌ساز امنيت قلمرو خود بکار مي‌روند كه با ایجاد آگاهی وضعیت سایبری و دانش‌افزائی در جهت ترغیب، هماهنگی و تسهیل همکاری بین متولیان زيرساختهاي حياتي  قلمرو و ساير مراكز پايش امنيت نقش‌آفرين هستند. ايجاد هماهنگي و تعامل نيازمند تعريف استانداردها، قوانين و سياستهايي است كه محيط ارتباطي تعريف شود و مشخص شود هر نهاد، چه نقش و مسئوليتي در اجراي اين قوانين و مقررات خواهد داشت.

در اين نشست در مورد تشكيلات و چارچوبهاي قانوني كشورهاي پيشرو در زمينه قوانين و سياستهاي اشتراك‌گذاري اطلاعات، حفظ حريم خصوصي و گمنام سازي و روندهاي آن در اكوسيستم اشتراك گذاري اطلاعات از نظر روالهاي اجرايي و مدلهاي مبتني براعتماد بحث خواهد شد. همچنين  مزايا و معايب مدلهاي ارتباطي و سياست‌هاي حاكم بر اين مدلها بررسي و استانداردهاي رايج در زمينه اشتراك گذاري اطلاعات معرفي خواهند شد. اسناد نهايي منتشر شده حاصل از پژوهشهاي انجام شده و نتايج تحقيقات نيز تشريح خواهد شد. نشست شامل سرفصلهاي زير مي‌باشد: 

معرفي مدلهاي ارتباطي موجود و سياستهاي حاكم  بر اشتراك گذاري در حفاظت از زيرساخت حياتي
معرفي و مقايسه قوانين اشتراك گذاري اطلاعات در كشورهاي پيشرو( CISA2015، PPD21 ،PPD41 ،GDPR و AIS)
درس‌هاي آموخته شده و اسناد منتشر شده

نوع: 
دوره تخصصی
زبان: 
فارسی
برگزاری در درون پژوهشگاه: 
زمان برگزاری: 
دوشنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰ الی ۱۲:۰۰