محصولات

شما اینجا هستید

مودم ۲۴۰۰

این پروژه در سال ۱۳۶۰  جهت رفع نیازهای انتقال اطلاعات کامپیوتری کشور توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) ساخته شد.

PCM هشت کاناله خطی
این سامانه در سال ۱۳۶۰ جهت ازدیاد ظرفیت کانال های مخابراتی با استفاده از کابل های موجود، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) ساخته شد.

 

تلفن بیسسیم V.H.F
این سامانه در سال ۱۳۶۰ با هدف برقراری ارتباط تلفنی بین شهرها و روستاهای اطراف آنها، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) ساخته شد.

دستگاه  Speech Plus پنچ گانه
این دستگاه در سال ۱۳۶۱ با هدف صرفه جویی در مصرف کابل جهت واگذاری خطوط تلکس، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) ساخته شد.

دستگاه منبع تغذیه اصلی مرکز تلفن فجر
این دستگاه در سال ۱۳۶۳ پس از تست های مقدماتی و زیر بار بودن، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

 

 
 


رادیو ۲ گیگا هرتز

این دستگاه در سال ۱۳۶۴ با توجه به نیاز شرکت مخابرات ایران در طرح های توسعه شبکه مایکروویو، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

میکروکامپیوتر لاله
این دستگاه در سال ۱۳۶۴، به صورت ۸ بیتی و  آزمایشی توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.


دستگاه آزماینده بردهای الکترونیکی " میزان ۲۰۰۰"
این دستگاه در سال ۱۳۶۶ جهت آزمایش بردهای مرکزتلفن فجر، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

مرکز تلفن عصر
در سال ۱۳۶۷ مرکز تلفن ۱۰۰۰ شماره در قالب چهار مرکز ۲۵۶ شماره ای و یک ICS جهت لینک کردن این چهار مرکز، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

دستگاه آزماینده بردهای الکترونیکی "میزان۳۰۰۰"
این دستگاه در سال ۱۳۶۸، جهت ارزیابی و بهینه سازی بردهای مرکز تلفن عصر، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

فید و آنتن Grid Parabolic در فرکانس ۲GHz

 این آنتن در سال ۱۳۶۸ جهت تقویت امواج رادیویی تا ۲GHz، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

 

 میکروکامپیوترهای لاله ۱۶ بیت

در سال ۱۳۶۸، میکروکامپیوترهای ۱۶ بیت در راستای اصلاح و توسعه میکروکامپیوترهای لاله، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.


PCM اسلیم راک ۳۰ کاناله (نصر۲)

 در سال ۱۳۶۸ چهار سیستم مالتی پلکس ۲Mbps، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

 


 ترمینال زمینی ماهواره

 در سال ۱۳۶۸، ترمینال زمینی ماهواره از نوع SCPS با ظرفیت تک و سه کاناله تلفنی، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.


رادیو بدر

 در سال ۱۳۶۹، رادیوهای آنالوگ ۱۲۰ کاناله دو گیگاهرتز بدر، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

مدار چاپی

 در سال ۱۳۶۹، مدار چاپی جهت سرویس دهی بردهای متالیزه، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

رادیو آنالوگ ۲ گیگا هرتز بدر

در سال ۱۳۶۸، این رادیو با ظرفیت ۱۲۰ کانال تلفنی برای ارتباطات میان ظرفیت، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

مرکز تلفن فجر

 در سال ۱۳۶۶، مرکز تلفن فجر با هدف راه اندازی و تحویل مراکز تلفن به روستاها و مناطق صعب العبور، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)  ساخته شد.

لاین ترمینال نوری ۸Mbps

 در سال ۱۳۷۶، این لاین برای برقراری ارتباط ۱۲۰ کانال تلفنی از طریق فیبر نوری، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.رادیو دیجیتال ۸Mbps

 در سال ۱۳۶۹، یک نمونه آزمایشگاهی از ترمینال رادیویی ۸Mbps، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

قطعات موج بری

 در سال ۱۳۷۰، آنتن میله ای و قطعات موج بری با کیفیت مطلوب به منظور تنظیم و جهت دهی سیگنالها، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.


رادیو مایکروویو دیجیتال ۲ گیگاهرتز

 در سال ۱۳۷۳، این رادیو  در باند فرکانس ۱/۹ - ۲/۱ گیگاهرتز با ظرفیت انتقال ۸Mbps برای ارتباطات میان ظرفیت شبکه های ارتباطات راه دور کشور با کسب رتبه اول در هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.


 لاین ترمینال نوری ۸Mbps

در سال ۱۳۷۶، این لاین برای برقراری ارتباط ۱۲۰ کانال تلفنی از طریق فیبر نوری، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.


ساخت رادیو ماکس دیجیتال مایکروویو

در سال ۱۳۷۸، این رادیو برای ارسال ۶۰ کانال تلفنی بر روی باند ۲GHz  برای استفاده در شبکه تلفن همراه و ارتباطات روستایی، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.


مرکز تلفن دیجیتال  ۱۰ هزار شماره

 در سال ۱۳۷۸، یک مرکز تلفن دیجیتال TDM قابل کاربرد در شبکه تلفنی کشور و مطابق  با استانداردهای بین المللی SS7، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

ساخت سوئیچ چند منظوره OAX

 در سال ۱۳۷۹، این سوئیچ ۱۰۰۰ شماره ای همراه با انتقال دیتا با قابلیت ISDN، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.


 سیستم مانیتورینگ

 در سال ۱۳۷۹، این سیستم جهت پایش ترافیک شبکه از راه دور در شبکه های IP با استفاده از پروتکل (Remote Monitoring (RMON،  توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

 طراحی و ساخت BTS  موبایل نسل دوم (GSM)

 در سال ۱۳۸۱ یک نمونه از ایستگاههای فرستنده/گیرنده ثابت (BTS ) نسل دوم ارتباطات سیار، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

 ساخت سیستم CWDM

در سال ۱۳۸۳ این سیستم ۸ کاناله با قابلیت مالتی پلکس طول موج ها و استفاده گسترده در شبکه زیرساخت کشور و مخابرات استانها، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

دستگاه تست سیستم مالتی پلکس

 در سال ۱۳۸۳، این دستگاه جهت تشخیص عیوب سیستم های مالتی پلکس، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.


مدل فضایی ماهواره مخابراتی مصباح

 در سال ۱۳۸۴، مراحل یکپارچه سازی مدل فضایی و آزمایش های عملکردی نهایی ماهواره مخابراتی مصباح  توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) انجام شد.


ساخت سیستم رادیوی PDH

 در سال ۱۳۸۵، این سیستم به منظور دستیابی به دانش فنی رادیوهای نسل جدید، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد. پیش از این سامانه رادیویی PDH، در کشور وجود نداشت.

سامانه شناسایی چهره با مدل مخفی مارکوف

در سال ۱۳۸۵، این سامانه به منظورشناسایی چهره مبتنی بر ویژگیهای آماری با دقت و سرعت مناسب، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی شد.

تدوین پیش نویس قانون جامع ارتباطات

 در سال ۱۳۸۶، این پیش نویس به منظور تهیه چارچوب مقررات گذاری برای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازماندهی بخش، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی شد.

 
آزمایشگاه ADSL/VSDL

 در سال ۱۳۸۷، این آزمایشگاه به منظور آزمون و ارزیابی انواع مودم های ADSL وVDSL، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) راه اندازی گردید.

 آزمایشگاه پارامترهای الکتریکی سیستم های رادیویی مایکروویو

 در سال ۱۳۸۸، این آزمایشگاه به منظور آزمون و ارزیابی مدارات مایکروویو پسیو و سیستم های رادیویی، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) راه اندازی شد.

 

 

 آزمایشگاه سیستم های انتقال نوری

 در سال ۱۳۸۸، این آزمایشگاه به منظور آزمون و ارزیابی تجهیزات شبکه انتقال نوری ، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) راه اندازی گردید.

 آزمایشگاه مدیریت شبکه

 در سال ۱۳۸۸، این آزمایشگاه  به منظور ایجاد محیط آزمون جهت سامانه های پشتیبانی عملیات، کسب و کار و واسط های مدیریتی و تحلیل ترافیک شبکه، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) راه اندازی شد.


ساخت لاین ترمینال STM4

 در سال ۱۳۸۸، این سیستم به منظور افزایش ظرفیت لینکهای مخابراتی در شبکه های ارتباطی استانی، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

ساخت نمونه صنعتی سیستم CWDM

 در سال ۱۳۸۸، این سیستم به منظور افزایش ظرفیت شبکه زیرساخت کشور، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

 

 

ساخت سیستم انتقال نوریDWDM  چهل کاناله

 در سال ۱۳۸۸، این سیستم به منظور افزایش ظرفیت شبکه های فیبر نوری، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

 


ساخت آنتن دوپلاریزه دوبانده تلفن همراه
 در سال ۱۳۸۹، این آنتن برای استفاده در نسل دوم تلفن همراه، جهت کسب دانش و بومی سازی، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

ساخت سیستم رادیوی دیجیتال SDH در فرکانس  ۱۸GHz

 در سال ۱۳۹۰، این  لینک رادیوی دیجیتال مربوط به سیگنال STM1 با ظرفیت ۱۵۵Mbps برای استفاده در شبکه اپراتورهای تلفن همراه، صدا و سیما، نفت و گاز و سایر صنایع کشور با تلاش محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) و همکاری بخش خصوصی، بومی سازی گردید.

سکوی تأیید نمونه پروتکل های هسته نسل جدید (NG-STAP)

 در سال ۱۳۹۰، این  سکو به منظور تأیید نمونه پروتکل های مطرح در شبکه های نسل جدید (NGN)، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

مرکز تلفن IP-PBX

 در سال ۱۳۹۰، این مرکز تلفن با قابلیت سرویس دهی صوتی-تصویری به ۲۰۰۰ مشترک (VoIP ) بر روی شبکه IP، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

 

 

تدوین نظام حقوقی فناوری ارتباطات و اطلاعات

 در سال ۱۳۹۰، این مجموعه جهت بررسی مشکلات قوانین بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و تهیه ۵ پیش نویس قانون، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) تدوین گردید.

 طراحی و ساخت گوشی IP-Phone

 در سال ۱۳۹۱، گوشی هایی با قابلیت  ارسال صوت و تصویر بر روی  شبکه های IP، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

سامانه مدیریت و مانیتوریگ IP سازمانی

 در سال ۱۳۹۲، این سامانه جهت پایش و مدیریت شبکه های مبتنی بر IP در سطح سازمانی، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و راه اندازی شد.

مرکز عملیات امنیت

 در سال ۱۳۹۳، این مرکز به منظور مدیریت تهدیدات و حملات، تجهیزات و خدمات سامانه های موجود در سازمانها، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) راه اندازی گردید.

سامانه های هوشمند ارتقاء یافته در حوزه صیانت فرهنگی/اجتماعی

 در سال ۱۳۹۴، این سامانه ها به منظور تحلیل محتوا و رفتار کاربران، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) ارزیابی گردید.

آزمایشگاه تست و ارزیابی امنیتی مراکز عملیات امنیت

 در سال ۱۳۹۴، این آزمایشگاه به منظور ارزیابی امنیتی و عملکرد سامانه های مرکز عملیات امنیت (SIEM )، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) راه اندازی شد.

تدوین الزامات امنیتی تلفن همراه

 در سال ۱۳۹۴، این کتاب به منظور ارائه الزامات در زیست بوم کاربری سامانه های هوشمند همراه، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) تدوین گردید.

 تدوین سند راهبردی و نقشه راه عملیاتی سازمان تنظیم مقررات
در سال ۱۳۹۴، این مجموعه به منظور تدوین راهبردها و برنامه های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در برنامه پنج ساله ششم، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) تهیه گردید.


نمونه مهندسی سیستم مالتی پلکسرSTM16 نوری

 در سال ۱۳۹۴، این سیستم با نرخ۲/۵Gbps برای تجمیع و انتقال ترافیک و کاربرد در مخابرات استانها و شرکتهایی مانند برق، گاز و....، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

سامانه داشبورد مدیریتی سازمان
تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و وزارت ارتباطات

 در سال ۱۳۹۴، این داشبورد مدیریتی به منظور پایش و نظارت بر شاخصهای عملکرد سازمانها، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و راه اندازی گردید.

ضد بدافزار پادویش

در سال ۱۳۹۵، این ضد ویروس صد در صد ایرانی با قابلیت شناسایی و مقابله با انواع بدافزارها و باجگیرهای پیشرفته در کمترین زمان، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) ساخته شد.

نمونه آزمایشگاهی آنتن آرایه بازتابی باند ku برای ماهواره در مدار GEO

 در سال ۱۳۹۴، این آنتن به منظور نمونه تحقیقاتی قابل استفاده در ماهواره مدار GEO، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)  طراحی و ساخته شد.

 سامانه اندازه گیری شدت میدان پرتوهای رادیویی KavEH 95

 در سال ۱۳۹۵، این سامانه به منظور پایش شدت تشعشعات رادیویی با هدف رعایت بهداشت تشعشع برای عموم شهروندان، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

فیدر آنتن باند E

 در سال ۱۳۹۵،این ؛آنتن با قابلیت کاربرد در سیستمهای رادیویی موج میلیمتری پرظرفیت در شبکه های نوین ارتباطی، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.


آزمایشگاه تجهیزات شبکه های مبتنی بر IP

 در سال ۱۳۹۵، این آزمایشگاه به منظور آزمون و ارزیابی تجهیزات شبکه های مبتنی بر IP، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) راه اندازی گردید.

آزمایشگاه تجهیزات حوزه ارتباطات ماهواره ای

 در سال ۱۳۹۶، این آزمایشگاه به منظور آزمون و ارزیابی تجهیزات و ماژولهای مرتبط با ایستگاههای زمینی ماهواره ای و محموله های مخابراتی، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) راه اندازی گردید.


سامانه بومی رتبه بندی و پایش وب سایتها

 در سال ۱۳۹۶، این سامانه به منظور رتبه بندی وب سایتها بر اساس داده ترافیکی شبکه و به عنوان جایگزین نمونه های خارجی، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و راه اندازی گردسامانه سوئیچ چندرسانه ای مبتنی برIP با ظرفیت ۱۰K

 در سال ۱۳۹۶، این سامانه به منظور تبدیل مراکز تلفنی سنتی آنالوگ به مراکز تلفن جدید VoIP با ظرفیت ۱۰ هزار شماره، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و پیاده سازی گردید.


دروازه ترانک دیجیتال

 در سال ۱۳۹۷، این سیستم جهت تبدیل سیگنالینگ و مدیای مبتنی بر TDM به سیگنالینگ و مدیای مبتنی بر IP، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.

 


نمونه های مهندسی تقویت کننده SSPA

در سال ۱۳۹۸، این نمونه های مهندسی با راندمان بالا به منظور استفاده در ارتباطات ماهواره ای، توسط محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طراحی و ساخته شد.