فراخوان "پیمایش ملی در زمینه آمایش روستاهای کشور برای بهره­مندی حداکثری از شبکه ملی اطلاعات"

شما اینجا هستید

بازه زمانی: 
يكشنبه, ۱۵ تير, ۱۳۹۹ الی دوشنبه, ۳۰ تير, ۱۳۹۹
توضیحات: 

به اطلاع می­ رساند که در راستای اجرای پروژه «آمایش مناطق روستایی و کمتر برخوردار در استان­های منتخب کشور با تأکید بر پیامدسنجی و زمینه­ سازی فرهنگی و توسعه کسب­ وکار برای بهره­ مندی حداکثری از قابلیت­های شبکه ملی اطلاعات به منظور تحقق توسعه پایدار (اقتصادی، اجتماعی و زیست­ محیطی)» به فعالیتی پیمایشی با شرایط زیر نیاز می­باشد:

نیاز است که فعالیت پیمایشی مدنظر طی دو ماه (شهریور و مهر ۱۳۹۹) اجرا گردد.
پرسش­نامه ­ها از سوی کارفرما تعیین خواهند شد و پراکنش شغلی، جنسیتی و سنّی نمونه­ ها در قالب دستورالعمل مشخص به پیمانکار ابلاغ می­شود.
شرح خدمات مورد نیاز عبارت است از: پیمایش میدانی، داده ­آمایی و تحلیل اولیه اطلاعات (مشتمل بر ارائه آمار توصیفی و آمار استنباطی مبتنی بر نقشه راهی که کارفرما تعیین می­کند).
ده استان هدف در پیمایش حاضر عبارتند از: اردبیل، اصفهان، خراسان جنوبی، خوزستان،  سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان و هرمزگان. پیشنهاد انجام کار می­تواند شامل پیمایش میدانی در هر ده استان یا برخی از استان­ها باشد.
نیاز است که در هر استان، سه شهرستان و از هر شهرستان، سه بخش و در هر بخش شش روستا که ترجیحاً از روستاهای مرکز دهستان باشند، مورد مطالعه قرار گیرد. روستاهای منتخب از سوی کارفرما و بنابر ملاحظات آمایشی پروژه تعیین خواهند شد و از انواع توسعه ­یافته، کمتر توسعه­ یافته و محروم خواهند بود.
پرسش­نامه ­های مدنظر از دو نوع: پرسش­گری از روستائیان و پرسشگری از مسئولین محلی می­باشند. نیاز است که ۱۷۰۰۰ پرسش­گری از روستائیان انجام پذیرد. تکمیل تعداد ۳۰۰۰ پرسش­نامه­ توسط مسئولین محلی (شامل دهیاران، اعضای شورایاری، مسئولین دفاتر فاوا، مبلغین دینی، مدیران مدارس، مسئولین خانه­ های بهداشت و ...)، مورد نیاز است.
کلیه هزینه ­های مالیاتی، بیمه و سایر هزینه­ های قانونی کار برعهده پیمانکار است. همچنین، هزینه­ های ایاب و ذهاب، خوراک و اسکان احتمالی پرسش­گران بر عهده پیمانکار است.
همکاری با این فعالیت، هیچ­گونه حق قانونی برای پرسش­گران در خصوص استخدام از سوی کارفرما ایجاد نمی­کند.
نیاز است که نیروهای پرسشگر بومی باشند و سطح تحصیلات ایشان کارشناسی به بالا باشد و با توجه به ماهیت کمی – کیفی کار، توانمندی و تجربه لازم برای موضوع خاص فعالیت مدنظر را داشته باشند.
پیمانکار ملزم به طراحی چارچوب و برنامه آموزشی برای نیروهای عملیاتی با هدف اشراف بر موضوع تحقیق و درک حساسیت های اجرایی می­باشد.
داده ­ها ترجیحاً به صورت الکترونیک جمع ­آوری شده و به صورت برخط در یک بانک اطلاعاتی ذخیره شود.
کل فرآیند با مکانیزم نظارتی خاص و استانداردهای تعریف شده توسط کارفرما مورد نظارت قرار خواهد گرفت.

خروجی­های مورد انتظار از این فعالیت پیمایشی عبارتند از:

نتایج پیمایش میدانی مشتمل بر ۲۰۰۰۰ پرسشنامه
مستند راهبری و پایش فرآیند اجرای پیمایش
بانک اطلاعاتی و مستند تحلیل اولیه نتایج پیمایش

 

مهلت ارسال پیشنهاد به مدت دو هفته از تاریخ ۱۵ تیر ۹۹ می ی­باشد و پیشنهادها باید در قالب نامه رسمی به دبیرخانه پژوهشگاه تحویل گردد.