طراحی و پیاده‌ سازی یک نمونه آزمایشگاهی سامانه هوشمند تشخیص‌دهنده ترافیک رمز شده

شما اینجا هستید

بازه زمانی: 
يكشنبه, ۳۰ آذر, ۱۳۹۹ الی دوشنبه, ۱۵ دى, ۱۳۹۹
توضیحات: 

انگيزه، سابقه قبلي و اهداف فراخوان

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ( مرکز تحقیقات مخابرات ایران ) طی ۱۰ سال اخیر، با هدف توسعه دانش و فناوری بومی و ارتقاء توانمندی دانشگاه‌ها و شرکت­های دانش­بنیان داخلی به منظور توسعه سامانه ­های هوشمند، اقدام به اجرای پروژه­های پژوهشی متعدد در زمینه صیانت فرهنگی- اجتماعی با بهره‌گیری از سامانه­ های هوشمند نموده است.

اکنون با توجه به تجربیاتی که در حوزه ترافیک رمز در طول اجرای پروژه­های پژوهشی بدست آمده است و نیز با توجه به اهمیت شناسایی ترافیک رمز در سامانه­های هوشمند و لزوم بهره­گیری از محصولات تشخیص دهنده ترافیک رمز شده، بنا بر این است که یک نمونه آزمایشگاهی سامانه هوشمند تشخیص دهنده ترافیک رمز شده طراحی، پیاده‌ سازی و سپس ارزیابی شود.

با عنایت به موارد فوق، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمامی دانشگاه­ها و شرکت­های دانش­ بنیان که در حوزه تشخیص ترافیک رمز شده، فعالیت­های منجر به توسعه فناوری بومی و یا تولید محصول بومی انجام داده­ اند، دعوت بعمل می­ آورد تا اطلاعات مربوط به سوابق فعالیت­های خود و کلیاتی در خصوص فناوری یا محصول خود را حداکثر ظرف مدّت دوهفته از تاریخ فراخوان، کتباً به این پژوهشگاه اعلام نمایند. توضیح این­که اطلاعات ارسال شده باید متعلق به محصول موجود و یا مربوط به فناوری بومی باشد.

هدف از این فراخوان، شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌هایی است که توسعه‌ دهنده فناوری بومی یا تولیدکننده محصولات بومی در حوزه تشخیص ترافیک رمز شده است تا از توانمندی و قابلیت‌های آنها در این حوزه بهره‌ برداری شود.

اطلاعات مورد نياز براي همكاري

برای این منظور، مخاطبین محترم لازم است اطلاعاتی مطابق با بند ذیل، ارسال فرمایند:

۱-  اطلاعات در خصوص فعالیت‌های انجام شده و توانایی‌های کسب شده در حوزه تشخیص ترافیک رمز شامل:

سوابق فعالیتهای انجام شده
 توانمندی­ها و زیرساختهای فنی موجود
 توانمندی­های سرمایه‌های انسانی موجود

۲-  اطلاعات در خصوص فناوری‌ها و محصولات حاصل از فعالیت­های انجام شده در حوزه تشخیص ترافیک رمز

عناوین فناوریهای بومی
عناوین محصولات بومی

۳- مستندات فنی و قابلیت‌های فنی هر یک از فناوری­ها و محصولات مطرح شده در بند ۲