طراحی و پیاده‌سازی یک نمونه آزمایشگاهی سامانه شناسایی ترافیک نرم‌افزارهای کاربردی

شما اینجا هستید

بازه زمانی: 
يكشنبه, ۳۰ آذر, ۱۳۹۹ الی دوشنبه, ۱۵ دى, ۱۳۹۹
توضیحات: 

انگيزه، سابقه قبلي و اهداف فراخوان

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) طی ۱۰ سال اخیر، با هدف توسعه دانش و فناوری بومی و ارتقاء توانمندی دانشگاه‌ها و شرکت­های دانش­بنیان داخلی به منظور توسعه سامانه­های هوشمند، اقدام به اجرای پروژه­های پژوهشی متعدد در زمینه صیانت فرهنگی- اجتماعی با بهره‌گیری از سامانه­های هوشمند نموده است.

اکنون با تکیه بر تجربیات پژوهشی در حوزه تحلیل ترافیک و با توجه به اهمیت شناسایی هوشمند ترافیک برنامه‌های کاربردی مختلف از جمله پیام رسان، شبکه اجتماعی و بازی، لزوم بهره­گیری از محصولاتی با این قابلیت در دستور کار قرار گرفته و بنابر این است که "یک نمونه آزمایشگاهی سامانه هوشمند شناسایی ترافیک برنامه‌های کاربردی" طراحی، پیاده‌سازی و سپس ارزیابی شود.

با عنایت به موارد فوق، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمامی دانشگاه­ها و شرکت­های دانش­بنیان که در حوزه تشخیص ترافیک نرم‌افزارهای کاربردی، فعالیت­های منجر به توسعه فناوری بومی و یا تولید محصول بومی انجام داده­اند، دعوت بعمل می­آورد تا اطلاعات مربوط به سوابق فعالیت­های خود و کلیاتی در خصوص فناوری یا محصول خود را حداکثر ظرف مدّت دوهفته از تاریخ فراخوان، کتباً به این پژوهشگاه اعلام نمایند. توضیح این ­که اطلاعات ارسال شده باید متعلق به محصول موجود و یا مربوط به فناوری بومی باشد.

هدف از این فراخوان، شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌هایی است که توسعه‌دهنده فناوری بومی یا تولیدکننده محصولات بومی در حوزه شناسایی ترافیک نرم‌افزارهای کاربردی است تا از توانمندی و قابلیت‌های آنها در این حوزه بهره‌برداری شود.

 

 

 

اطلاعات مورد نياز براي همكاري

برای این منظور، مخاطبین محترم لازم است اطلاعاتی مطابق با بند ذیل، ارسال فرمایند:

۱-  اطلاعات در خصوص فعالیت‌های انجام شده و توانایی‌های کسب شده در حوزه تشخیص ترافیک نرم‌افزارهای کاربردی شامل:

سوابق فعالیتهای انجام شده
 توانمندی­ها و زیرساختهای فنی موجود
 توانمندی­های سرمایه‌های انسانی موجود

 

۲-  اطلاعات در خصوص فناوری‌ها و محصولات حاصل از فعالیت­های انجام شده در حوزه تشخیص ترافیک نرم‌افزارهای کاربردی

عناوین فناوریهای بومی
عناوین محصولات بومی
مستندات فنی و قابلیت‌های فنی هر یک از فناوری­ها و محصولات مطرح شده