اخذمشاوربرای پروژه تعیین نحوه فعالیت سرویس دهندگان OTT و پیشنهاد راه کارها و ضوابط مورد نیاز جهت ارائه خدمات OTT

شما اینجا هستید

بازه زمانی: 
شنبه, ۴ بهمن, ۱۳۹۳ الی چهارشنبه, ۱۵ بهمن, ۱۳۹۳
توضیحات: 

فراخوان اخذ مشاور برای پروژه
تعیین نحوه فعالیت سرویس‌دهندگان OTT و پیشنهاد راه‌کارها و ضوابط مورد نیاز جهت ارائه خدمات OTT

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) به منظور انجام پروژه‌ ملی در حوزه خدمات OTT ‪(Over-The-Top)‬، نیاز به خدمات مشاوره‌ای دارد.
بدین منظور از شرکت‌های تحقیقاتی- تخصصی که توانایی بکارگیری مشاورین بین‌المللی را دارند، دعوت می‌شود حداکثر تا تاریخ ۱۵/۱۱/۹۳ نسبت به ارسال مدارک زیر به همراه پیشنهاد قیمت به آدرس: تهران- انتهای خیابان کارگر شمالی- پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)- معاونت پژوهش و توسعه ارتباطات علمی اقدام نمایند. پس از دریافت و بررسی مدارک ارسالی از کلیه شرکت‌ها برای ارائه سمینار و معرفی توانمندی‌های خود دعوت به‌عمل خواهد آمد.

اهداف و گستره: 

اهداف پروژه و نیازهای مشاوره‌ای

هدف اصلی در این پروژه، تعیین نحوه فعالیت سرویس‌دهندگان OTT و پیشنهاد راه‌کارها و ضوابط مورد نیاز جهت ارائه خدمات OTT است. خدمات OTT، خدمات چندرسانه‌ای ارائه شده بر روی شبکه موجود اینترنت هستند که به دو دسته خدمات ارتباطی و خدمات رسانه تقسیم می‌شوند. خدمات OTT ارتباطی، خدماتی هستند که برای برقراری ارتباط با استفاده از پیام متنی، تماس صوتی یا تماس ویدیویی از طریق اینترنت استفاده می‌شوند. خدمات OTT رسانه نیز خدماتی هستند تحویل محتوای چندرسانه‌ای اعم از ویدیو و صدا را از طریق اینترنت انجام می‌دهند. در این پروژه پس از بررسی وضعیت موجود در کشور از طریق بررسی اسناد بالادستی و شناسایی بازیگران این حوزه، بررسی رویکردها و تجارب سایر کشورها در مواجهه با خدمات OTT، بررسی ابعاد حقوقی و قانونی ارائه خدمات OTT، تبیین زیست‌سامانه (اکوسیستم) خدمات OTT و تحلیل صنعت و بازار این حوزه با طراحی مدل کسب و کار و بررسی تأثیر خدمات OTT بر روی درآمد اپراتورها، راهکار مناسب برای برخورد با این خدمات ارائه شده و ضمن تهیه پیش‌نویس جهت صدور پروانه، وظایف سازمان‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص تعیین خواهد گردید.

در فراخوان فوق هدف بهره‌گیری از مشاوره افراد و شرکتهای فعال بین‌المللی در زمینه OTT از طریق شرکتهای ایرانی بوده و شرکت ایرانی موظف است، علاوه بر تامین تدارکات جهت حضور مستمر مشاور خارجی، زمینه انتقال مناسب اطلاعات ارائه شده را فراهم آورد. همچنین انتظار می‌رود شرکت ایرانی دارای سابقه و توانایی در حوزه‌های مرتبط بوده و توانایی جمع‌بندی و ارائه مناسب اطلاعات مشاورین و اطلاعات درخواستی مرکز تحقیقات در زمینه پروژه را داشته باشد. ارائه مشاوره شامل بهره‌گیری حداکثر ۳۰ نفر روز از خدمات مشاورین بین‌الملل و مستند‌سازی و انتقال اطلاعات ارائه شده توسط مشاورین فوق می‌باشد، با توجه به موارد فوق شرح خدمات مورد نیاز به شرح ذیل می‌باشد:

شرح خدمات

ارائه مشاوره(از طریق مشاورین بین‌الملل) در مورد تأثیر خدمات OTT بر درآمد اپراتورهای مخابراتی
ارائه مشاوره(از طریق مشاورین بین‌الملل) در مورد راهکارهای اپراتورهای مخابراتی در هم‌زیستی با خدمات OTT
ارائه مشاوره(از طریق مشاورین بین‌الملل) در مورد تعیین چارچوب­های قانونی و حقوقی مورد نیاز جهت ارائه خدمات OTT
ارائه مشاوره (از طریق مشاورین بین‌الملل) در زمینه تحلیل ابعاد اقتصادی-اجتماعی توسعه خدمات OTT
ارائه مشاوره(از طریق مشاورین بین‌الملل) در زمینه بازیگران و ذینفعان خدمات OTT
ارائه مشاوره(از طریق مشاورین بین‌الملل) در زمینه نیازمندی‌های فنی و زیرساختهای لازم برای ارائه خدمات OTT
ارائه مشاوره(از طریق مشاورین بین‌الملل) در زمینه طراحی مدل‌های کسب و کار خدمات OTT
انتقال تجربیات مشاورین بین‌الملل فوق در زمینه ارائه خدمات OTT در جهان
شرکت ایرانی مؤظف است علاوه بر مستندسازی تجربیات مطرح شده توسط مشاورین بین‌الملل در مورد موارد زیر اقدام نموده و حداکثر ۱۰ روز پس از اعلام برنده اقدامات لازم جهت حضور مشاور خارجی و برگزاری جلسات را فراهم آورد:

اخذ هرگونه روادید جهت مشاورین بین‌الملل و اقامت در زمان مشاوره
اخذ هتل و محل اقامت
برقراری تدارکات، تردد و امکانات حضور افراد
سایر هماهنگی‌ها و امکانات

پیشنهاد قیمت شرکت ایرانی باید دارای حداقل، نیازمندیهای مشخص شده در جدول ب باشد.

اطلاعات تماس: 
شماره تلفن: ۸۴۹۷۷۸۸۸ - ۸۴۹۷۷۳۷ پاسخگوی سوالات شرکت کنندگان می‌باشند.