سالن جاوید الاثر بیات موحد (سالن آموزش قدیم )

شما اینجا هستید

فارسی

جلسه دوم فروم اشتراك گذاری و تحلیل اطلاعات تهدیدات سایبری

موضوع:
      اشتراك‌گذاري اطلاعات

چکیده:

چارچوب‌ها
معماري سامانه‌هاي ملي

فروم فناوری‌‌های کوانتومی کاربردپذیر در حوزه فاوا

در سال‌‌های اخیر علم سنجی شاخه‌‌های مختلف علم و فناوری به شدت مورد توجه قرار گرفته است. علم‌سنجی عبارت است از تجزیه ‌و تحلیل کمّی و تا حد امکان کیفی از فرایند تولید، توزیع و استفاده از اطلاعات علمی و عوامل مؤثر بر آن به منظور برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و آینده‌نگری علمی و پژوهشی در ابعاد فردی، گروهی، سازمانی، ملی و بین‌المللی. در این فروم پس از معرفی کلی علم سنجی به بررسی نتایج علم سنجی در حوزه ارتباطات کوانتومی پرداخته می شود و موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرند و به نقد گذاشته می شوند:
• روند رشد مدارک و اسناد در حوزه ارتباطات کوانتومی

سمینارنظام‌‌های نوآوری و نقش سازمان‌‌های پژوهش و فناوری: ارائه چارچوب توسعه مركز نوآوری پژوهشگاه ICT

در نیم قرن اخیر نوآوری به ­عنوان موضوعی پر رنگ در مباحث توسعه اقتصادی و اجتماعی مطرح شده است. نوآوری خلق ارزش از دانش است كه می­تواند به معنای ارائه كالا یا خدمت جدید به بازار، كشف راه­‌های جدید، تولید محصولات یا سازمان­دهی تولید و یا توسعه یك بازار باشد. با نگاهی به چالش­‌های موجود در بخش پژوهش و فناوری کشور، مرور تجربیات سایر کشور‌های توسعه­یافته یا نوظهور و نیز ادبیات علمی این حوزه می­توان نتیجه گرفت که اغلب این چالش­ها از طریق تقویت نظام ملی نوآوری قابل حل هستند.

سمینارعلمی "تحلیل وضعیت محتواو خدمات محتوایی مبتنی بر وب"

چكیده :

هدف از برگزاری این سمینار ارائه پژوهش‌‌های انجام شده در زمینه محتوای مبتنی بر وب در طرح جویشگر است. بدین منظور، ابتدا، مفاهیم بنیادین در این حوزه ارائه شده، سپس، محتواها و خدمات مبتنی بر وب پرکاربرد از منظر موضوعی با توجه به شاخص الکسا مورد بررسی قرار می گیرند. سپس، زنجیره ارزش محتوا و عناصر تشکیل دهنده آن ارائه شده و در نهایت نهادها و مراجع داخلی و خارجی درگیر در ارزیابی و شاخص گذاری به صورت اجمالی مورد بررسی قرار می گیرند.